Regały drewniane wolnostojące

Regały drewniane wolnostojące

CHARAKTERYSTYKA REGAŁÓW DREWNIANYCH.

Regały drewniane mogą być wykorzystywane do tworzenia przestrzeni do przechowywania. Regały te idealnie nadają się do wnętrz mieszkalnych i komercyjnych. Drewno ma piękną estetykę i jest odporne na niekorzystne warunki. Można dostosować wygląd do wystroju wnętrza lub potrzeb. Przy użyciu podstawowych narzędzi zestawy regałów drewnianych można łatwo zmontować w domu. Wystarczy mieć podstawową wiedzę na temat obróbki drewna.

REGAŁY DREWNIANE - DLACZEGO WARTO JE WYBRAĆ?

Jeśli szukasz eleganckiego, a jednocześnie funkcjonalnego rozwiązania, regał drewniany jest najlepszym wyborem. Drewniane regały na książki można wykorzystać zarówno w pomieszczeniach komercyjnych, jak i mieszkalnych, aby ocieplić wnętrze. W skandynawskim wnętrzu może znaleźć się drewniany regał pomalowany na biało. Może być wykończony w ciemnych kolorach, aby podkreślić usłojenie i nadaje się do klasycznych biur jako miejsce do przechowywania dokumentów lub nagród.

Regały drewniane są łatwe w montażu. Drewniany regał na książki można dopasować do każdej przestrzeni w domu, w tym do kuchni lub warsztatu. Regał jest trwały i będzie służył przez wiele lat. Regały drewniane są łatwe do czyszczenia. Można je jednak odnowić za pomocą farby do drewna i nadać im nowy wygląd. Regały te doskonale wyglądają z akcesoriami, takimi jak pojemniki na kartony i tkaniny, które pozwalają utrzymać porządek.

REGAŁY DREWNIANE - MONTAŻ I KONSERWACJA.

Piękno drewnianych regałów sprawia, że są one tak popularne. Drewniane półki pasują do prawie każdego wnętrza, ponieważ można je łatwo dostosować pod względem wyglądu i wykończenia do stylu pomieszczenia. Są one również trwałe i mogą wytrzymać duże obciążenia. Nawet jeśli masz niewielkie doświadczenie w majsterkowaniu, instalacja jest prosta.

Można kupić gotowe zestawy, które zawierają półkę drewnianą. W opakowaniu znajdują się również wszystkie niezbędne akcesoria montażowe. Aby wypoziomować i utrzymać wysokie i szerokie regały, należy zaopatrzyć się w ramy, oparcia i półki. W zależności od sposobu montażu zalecanego przez producenta, potrzebne będą również wkręty lub gwoździe. Potrzebny będzie także młotek, śrubokręt lub klucz.

Jedną z ważnych właściwości regałów wykonanych z surowego drewna jest to, że zawsze "działają". Pod wpływem wilgoci drewno może się rozszerzać lub kurczyć. Podczas montażu mebli należy je wcześniej przynieść i umieścić w miejscu, w którym będzie montowany regał drewniany. W ten sposób drewno dostosuje się do temperatury i wilgotności otoczenia. Dzięki temu po montażu nie będzie się wypaczać. Krzyżak znajduje się w tylnej części regału i jest również ruchomy. Drewno nie ulegnie uszkodzeniu, jeżeli krzyżak stanie się szerszy lub węższy, a montaż można naprawić. Nie ma to wpływu na stabilność mebla.

Należy rozważyć, czy regał wolnostojący powinien być przymocowany do ściany. Jest to szczególnie ważne w przypadku wysokich lub wąskich mebli, które mogą się chwiać. Jeżeli w domu są zwierzęta domowe lub małe dzieci, dobrym pomysłem może być zakotwiczenie regału do ściany. Nawet jeśli nie mają takiego zamiaru, dzieci i zwierzęta domowe mogą spowodować przechylenie się regału lub jego upadek. Do zakotwienia regału należy wybrać elementy przeznaczone do montażu w drewnie.

Drewniany regał można łatwo wyczyścić wilgotną szmatką. Jeśli chcesz chronić regał przed uszkodzeniami, takimi jak sinizna lub promienie UV, zalecana jest jego konserwacja. Jest to szczególnie ważne, jeśli planuje się montaż regału drewnianego w piwnicy. Twój warsztat, piwnica lub spiżarnia mogą sprzyjać rozwojowi pleśni. Aby temu zapobiec, należy wybrać najlepsze środki konserwujące.

Drewno można konserwować przed lub po montażu. Należy sprawdzić, czy producent zezwolił na stosowanie którejś z tych metod. Do konserwacji regałów drewnianych należy używać produktów przeznaczonych wyłącznie do drewna. Jeżeli meble mają być ustawione w pomieszczeniu użytkowym o dużej wilgotności i niekorzystnych warunkach, należy użyć lakierobejcy lub innego produktu na bazie rozpuszczalnika. Produkty na bazie wody są najlepsze, jeśli regał ma być używany jako mebel domowy. Schną one szybciej i nie pozostawiają nieprzyjemnego zapachu. Przed nałożeniem produktów należy zagruntować drewno, odpylić je i przeszlifować papierem ściernym.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.