Siedziska prysznicowe

Siedziska prysznicowe

Jak ułatwić kąpiel osobom niepełnosprawnym?

Dla osób starszych i niepełnosprawnych codzienna higiena może być trudna. Dzięki odpowiednim akcesoriom do łazienki kąpiel pod prysznicem i w wannie może być łatwiejsza.

Siedzisko prysznicowe można przymocować do ściany, przymocować do kabiny prysznicowej, umieścić w brodziku lub oprzeć na brzegu wanny. Siedziska mogą być wykonane z metalu, stali lub ich kombinacji. Można ich używać, aby pomóc osobom o ograniczonej sprawności ruchowej w korzystaniu z wanny lub prysznica. Podtrzymują one użytkownika i pozwalają mu zachować wygodną pozycję siedzącą.

Siedziska pod prysznic są niezwykle praktyczne, ponieważ umożliwiają osobom o ograniczonej sprawności ruchowej bezpieczne i wygodne korzystanie z prysznica. Dostępnych jest wiele rodzajów siedzisk prysznicowych.

BEZPIECZEŃSTWO I WYGODA PODCZAS KĄPIELI.

Składane siedziska prysznicowe doskonale nadają się do kąpieli osób starszych i niedołężnych. Można je przymocować do ściany, a dzięki dużej wytrzymałości utrzymują ciężar osoby, która na nich siedzi. Umożliwia to samodzielną kąpiel osobom niepełnosprawnym, a także kobietom w ciąży.

Dzięki możliwości składania krzesełka zajmuje ono niewiele miejsca i pozostawia dużo wolnej przestrzeni w kabinie prysznicowej. Zamiast składanych krzesełek można użyć funkcjonalnych taboretów. Taboret łatwo się ustawia i można go dopasować do osoby korzystającej z kąpieli. Taboret jest wykonany z materiałów odpornych na szkodliwe działanie wody. Dla większego bezpieczeństwa nogi krzesła są wyposażone w podkładki antypoślizgowe.

SIEDZISKO LUB NARZĘDZIE - PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA W ŁAZIENCE BEZ BARIER.

Siedziska prysznicowe można podzielić na montowane do ściany i taborety prysznicowe. Służą one temu samemu celowi: umożliwiają osobom o ograniczonej sprawności ruchowej przebywanie pod prysznicem. Kąpiel pod prysznicem nie musi odbywać się na stojąco. Seniorzy nie muszą siedzieć w brodziku podczas brania prysznica, co byłoby utrudnieniem. Należy również wstać, aby posprzątać po sobie.

Wszystko zależy od tego, jak praktyczne jest dane rozwiązanie. Łatwiej jest wybrać prysznic, który nie jest wyposażony w brodzik, a zamiast tego ma wbudowany narożnik i zamknięty drzwiami. Bardzo solidne siedziska można przymocować bezpośrednio do ściany. Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas codziennych czynności higienicznych, wystarczy kilka śrub. Siedzisko prysznicowe dla osób niepełnosprawnych powinno być stabilne. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie odpowiedniego mocowania do ściany.

Siedzisko prysznicowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych zajmuje bardzo mało miejsca. Często można je złożyć tak, aby tylko nieznacznie wystawało ze ściany. Tego typu siedzisko jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli mamy mały prysznic lub chcemy zwiększyć komfort korzystania z niego w domu.

Możliwości zabudowy łazienki są ograniczone. Siedzisko prysznicowe może być używane z wbudowaną kabiną prysznicową. Nie trzeba wiercić otworów w kabinie. Chociaż jest mniej stabilne niż poprzednik, nadal jest bezpieczne dla osób niepełnosprawnych. Model ten można wyjąć z kabiny prysznicowej i złożyć. Jest to doskonałe rozwiązanie dla małych łazienek.

Czy warto kupić taboret prysznicowy?

Choć może wydawać się mniej stabilny, w rzeczywistości jest bardziej stabilny. Krzesła prysznicowe mają duży rozstaw nóg, więc trudno je przewrócić. Wiele modeli umożliwia regulację wysokości. Wysokość można dostosować do potrzeb osoby korzystającej z siedziska.

Krzesła prysznicowe można łatwo przemieszczać pod prysznicem. Łatwiej jest kontrolować przepływ wody niż w przypadku siedziska zamontowanego na ścianie. Za pomocą taboretu można w kilka sekund dostosować prysznic do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Taboret może być także używany jako siedzisko pod prysznicem dla osób niepełnosprawnych, co jest szczególnie przydatne w podróży. Taboret sprawi, że poczujesz się swobodnie w każdym otoczeniu, nawet jeśli jest ono nieznane.

Taborety prysznicowe są małe, co jest ich wadą. Taborety prysznicowe są zbyt duże, aby można je było złożyć, dlatego należy upewnić się, że jest wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie akcesoriów. Wynagradzają to swoją praktycznością.

SIEDZISKA METALOWE NIE MUSZĄ BYĆ LEPSZE.

Siedzisko można wykonać w całości z metalu lub tworzywa sztucznego. Ten drugi materiał jest trwalszy i może wytrzymać większe obciążenie. Należy jednak sprawdzić, czy metal jest odporny na korozję. Siedziska metalowe są także znacznie wygodniejsze niż plastikowe. Dlatego na początku mogą być niewygodne w użyciu.

Siedziska plastikowe stanowią doskonałą alternatywę. Chociaż są mniej wytrzymałe, mogą wytrzymać obciążenie do 100 kilogramów. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie siedziska wykonanego z tworzywa sztucznego z metalowymi mocowaniami. Takie połączenie zapewnia większy komfort i trwałość.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.