Folie i taśmy izolacyjne

Folie i taśmy izolacyjne

Podczas budowy i remontu należy zadbać o montaż izolacji.

Taśmy i folie izolacyjne to materiały niezbędne na każdym placu budowy. Często są one potrzebne podczas remontów, zwłaszcza generalnych. Produkty te można wykorzystać do wykonania warstwy przeciwwilgociowej pod podłogami, wylewkami i posadzkami. Odpowiednia folia ochroni izolację termiczną przed wnikaniem wilgoci. To tylko jedno z wielu zastosowań.

Folia izolacyjna chroni przed wiatrem, wilgocią i innymi szkodliwymi czynnikami. Innym, mniej znanym zastosowaniem jest izolacja basenów i oczek wodnych, a także stawów ogrodowych. Aby produkt spełniał swoje zadanie, ważne jest prawidłowe połączenie warstw folii. Upewnij się, że wybrałeś odpowiedni produkt do tego zadania. Tylko wysokiej jakości taśma uszczelniająca może zagwarantować jego skuteczność.

Nasze produkty to m.in. membrana kubełkowa i geowłóknina drenażowa. Produkty te są wytwarzane przez doświadczonych i sprawdzonych producentów, takich jak Secco.

Jakie produkty izolacyjne można znaleźć w naszej ofercie?

Ta kategoria zawiera różnorodne folie i taśmy, które możesz wykorzystać podczas budowy lub remontu. Znajdziesz tu produkty o różnych rozmiarach i kształtach. Niektóre produkty są dostępne w arkuszach, a inne można zwinąć w poręczne rolki.

Folie paroizolacyjne chronią sufity i poddasza przed parą wodną. Za ich pomocą można bezpiecznie usunąć parę wodną i zmniejszyć prawdopodobieństwo zawilgocenia izolacji termicznej. Dostępne są również folie bąbelkowe do zabezpieczania sprzętu i materiałów budowlanych podczas transportu.

Plandeki budowlane i remontowe są szczególnie przydatne podczas remontów. Rozłóż je w pomieszczeniu, aby zabezpieczyć meble i podłogi przed odpryskami farby.

Nie każdy arkusz papieru zapewni dobrą izolację.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów folii. Folie te służą do przykrywania podłóg i mebli podczas remontów. Folia izolacyjna to nie to samo, co arkusze. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów folii izolacyjnych, w tym FPO, PP i PE. Oznaczenia te mogą nie być dla Ciebie istotne, ale nie przejmuj się! Ważne jest jednak, aby sprawdzić, jakie jest przeznaczenie folii, zgodnie z zaleceniami producenta.

Jakie są podstawowe cechy dobrej folii izolacyjnej? Musi mieć odpowiednią grubość. W zależności od zastosowania powinna wynosić co najwyżej 1-1,5 mm. Nie trzeba się ograniczać do grubości folii. Ważne jest, aby dopasować rodzaj folii do zastosowania.

Dowiedz się więcej o wykładzinach kubełkowych.

Membrana kubełkowa to dobry wybór, jeśli chcesz zaizolować ściany, sufity i fundamenty. Membranę kubełkową stosuje się do izolowania miejsc, które mają bezpośredni kontakt z gruntem. Na jej wytrzymałość nie ma wpływu rozerwanie. Jest niewrażliwa na większość związków chemicznych występujących w gruncie.

Membrana kubełkowa nie zmienia się nawet pod wpływem ekstremalnych warunków pogodowych. Nie ma na nią wpływu również upływ czasu. Wykładzina kubełkowa chroni konstrukcję budynku. Chroni konstrukcję przed wilgocią i uszkodzeniami. Ze względu na charakterystyczne rowki idealnie nadaje się do izolacji tarasów i ścian piwnic. Przetłoczenia folii fundamentowej zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza.

Izolację pionową fundamentów wykonuje się za pomocą membrany kubełkowej. Izolacja ta może być stosowana w połączeniu z izolacją poziomą, ale nie jest przeznaczona do samodzielnego stosowania. Membrana kubełkowa chroni piwnice i ściany fundamentowe przed wilgocią, ponieważ jest montowana. Materiał ten jest wykonany z polietylenu o wysokiej gęstości.

Membrana kubełkowa jest całkowicie odporna na działanie wody i nie gnije. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze produktu? Aby zapewnić odporność na uszkodzenia, wykładzina kubełkowa musi być odpowiednio gruba.

Jaki jest najlepszy czas na stosowanie produktu Jeśli drzewa są sadzone w pobliżu fundamentów, konieczne jest zastosowanie folii kubełkowej. Wkładkę kubełkową można przymocować za pomocą gwoździ lub kołków.

Membrany kubełkowe nie są jedynym rodzajem. Jeśli chcesz zaizolować sufity lub ściany, użyj folii płaskiej. Upewnij się, że wybrałeś produkt odpowiedni do miejsca, w którym wykonywana jest izolacja.

Sufity wykonuje się z nieco innych folii niż podłogi i ściany. Wygląd tych folii może się nieznacznie różnić. Należy zapoznać się z zaleceniami producenta. Do ocieplenia poddasza można również użyć maty izolacyjnej.

Czy można wykonać izolację bez taśmy izolacyjnej?

Jeśli chcesz wykonać izolację, nie musisz zakrywać jej folią. Może się wydawać, że dobrze się ją przykleja, ale nie ochroni ona ścian i podłóg przed wilgocią. Doskonałym rozwiązaniem jest taśma izolacyjna. Jest to znacznie prostsze niż zgrzewanie lub klejenie folii.

Pierwszą cechą dobrej taśmy uszczelniającej jest mocny klej. Jego wytrzymałość będzie rosła z czasem. Można nią łączyć kawałki folii. Może też przyklejać się do betonu i drewna. Można ją również szybko naprawić. Jest to o wiele bardziej opłacalne niż wymiana całej izolacji. Przed przyklejeniem taśmy należy ją dokładnie oczyścić. Taśma uszczelniająca będzie trwała tylko wtedy, gdy dokładnie ją wyczyścisz.

Czy jesteś w stanie poradzić sobie z wysokim poziomem wilgotności? Czy potrzebujesz izolacji, która będzie odporna na działanie wody? Najlepszym wyborem jest taśma hydroizolacyjna. Za jej pomocą można wykonać izolację pary wodnej. Produkt ten można stosować jako izolację zewnętrzną, na przykład na tarasach.

Dostępnych jest wiele opcji izolacji. Nie należy oszczędzać na foliach i taśmach. Stanie się jasne, że nie warto narażać swojego życia na ryzyko zawilgocenia ścian lub utraty ciepła tylko po to, by zaoszczędzić kilka złotych.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.