Płyty

Płyty

Trwałe plexi dachowe, tj. płyty bitumiczne, poliwęglanowe i PCV.

Plexiglas to termin stosowany do opisu szeregu materiałów dachowych z tworzyw sztucznych. Mogą to być płyty bitumiczne, które są wykonane z włókien organicznych i pokryte bitumem (produktem rafinacji ropy naftowej), oraz płyty poliwęglanowe lub płyty z PCW.

W naszej ofercie znajduje się wiele długości i szerokości. Płyty są dostępne w grubościach od 7-10 mm do 16 mm. Płyty poliestrowe stanowią element dekoracyjny budynków i muszą być dopasowane kolorystycznie. Stworzyliśmy produkty w najbardziej popularnych kolorach pokryć dachowych. Istnieje wiele opcji płyt przezroczystych, czarnych, czerwonych, zielonych i brązowych.

Plexi można łatwo zginać. Ta właściwość tworzyw sztucznych pozwoliła na stworzenie eleganckich, łukowatych dachów. Można je również znaleźć w naszym katalogu.

Papa dachowa jest idealna do małych powierzchni.

Wszystkie te materiały można wykorzystać do zadaszenia małych powierzchni. Materiały te doskonale sprawdzają się jako pokrycia dachowe altan i ganków, garaży lub wiat śmietnikowych, tarasów, balkonów, ogrodów zimowych lub altanek. Płyty bitumiczne mogą być stosowane do osłony wejść na balkon lub do domu, chroniąc je przed szkodliwym działaniem deszczu, mrozu i palącego słońca. Płyty Perplexiglass mogą być również wykorzystywane do tworzenia wiat przystankowych, dachów gospodarczych i obiektów sportowych.

Płyty płaskie mogą być stosowane jako pokrycia dachowe. Płyty te mogą być wykorzystywane do tworzenia pionowych ścian na przystankach autobusowych, balkonach, ogrodach zimowych i tarasach.

Czasami jako alternatywę dla szkła na dachach stosuje się przezroczyste pleksiglas. Płyty te są tańsze i trwalsze niż szkło. Płyty PCV, poliwęglanowe i bitumiczne są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Materiały te są trwalsze niż dachy szklane i łatwiejsze w montażu. Jeśli chcesz osłonić taras lub balkon przezroczystą plexi, ale jednocześnie chcesz, aby słońce świeciło w to miejsce, to jest to właściwy wybór. Możesz osiągnąć odwrotny efekt, wybierając modele barwione w kolorach pasujących do Twojego domu.

Panele dachowe wykonane z tworzywa sztucznego są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Są odporne na deszcz, mróz i palące słońce. Warstwa bitumu zapewnia zarówno ochronę przed warunkami atmosferycznymi, jak i izolację termiczną.

Jest zarówno mocna, jak i elastyczna, co ułatwia jej montaż. Łatwo się ją montuje i można to zrobić szybko. Plexi można łatwo ciąć piłą mechaniczną lub ręczną, dzięki czemu można dostosować rozmiar i kształt do własnych potrzeb.

Znalazłeś właściwą płytę bitumiczną.

Nie jesteś pewien, która płyta dachowa jest najlepsza? Wśród wielu parametrów warto wziąć pod uwagę kolor produktu. Każdy produkt, czy to bitumiczny, czy poliwęglanowy, powinien pasować do elewacji i architektury budynku. Będzie też harmonizował z dachem. Przezroczyste płyty poliwęglanowe mogą być stosowane w celu przepuszczania światła przez dach. Jeśli potrzebne jest rozwiązanie pośrednie, można zastosować produkty barwione.

Płyty trapezowe i faliste wyglądają doskonale. Jednak ich faliste powierzchnie są nie tylko dekoracyjne, ale również praktyczne. Rowki w takich pokryciach dachowych sprawiają, że woda szybciej spływa. O tym, jaki rodzaj plexi trapezowej wybierzesz, zadecyduje Twój gust. Fale w pierwszym przypadku są bardziej regularne i okrągłe, natomiast fale w drugim mają bardziej trapezowy kształt.

Zadaszenia z plexi mogą być mocniejsze niż szklarnie lub szklane ściany, ale nadal mogą ulec uszkodzeniu w wyniku gradobicia. Ważne jest, aby wybrać produkt, który jest bardziej odporny na uszkodzenia gradowe i lepiej znosi uszkodzenia mechaniczne.

Czy planujesz wymianę całego dachu? W naszej ofercie znajdziesz pokrycia dachowe wykonane z gontów, blachy i papy. Oferujemy materiały izolacyjne i akcesoria do budowy dachu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pokryć dachowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Możesz szybko i łatwo naprawić lub zbudować nowy dach.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.