Okna dachowe

Okna dachowe

Co to są okna dachowe?

W domach jednorodzinnych coraz większą popularnością cieszą się okna dachowe. Okna te mogą być montowane na dachach skośnych. Dzięki unikalnej konstrukcji można je łatwo dopasować do kąta nachylenia dachu.

Rama okna jest tak zaprojektowana, że nie wystaje ponad połać dachu. Ze względu na prostą i lekką konstrukcję okna są łatwe w montażu bez konieczności zmiany konstrukcji dachu.

Użytkownik może wybrać, w którym miejscu okna dachowego będzie znajdować się klamka. Klamka może być otwierana od góry lub od dołu. Duży wpływ na ten wybór ma kształt i układ pomieszczenia. W miejscach, gdzie okno dachowe jest bardzo niskie, dobrze sprawdzi się system otwierania górnego. Jeśli okno będzie znajdować się nad biurkiem lub łóżkiem, należy wybrać system otwierania dolnego.

W większości przypadków do zasłonięcia okna dachowego wymagane są rolety. Rolety te pozwalają kontrolować dopływ światła, co jest szczególnie ważne w słoneczne dni. Należy sprawdzić, czy wybrane okna można uzupełnić o dodatkowe elementy. Rolety nie są wymagane w przypadku okien dachowych, które nie są używane, ale mogą być przydatne, jeśli okna dachowe mają być używane na piętrze.

Okna dachowe mają ograniczenia. Okna dachowe nie mogą być stosowane na dachach o nachyleniu mniejszym niż 15 stopni. Mogą być niebezpieczne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo domu. Okna dachowe są częstym celem włamań. Dlatego wielu producentów oferuje systemy antywłamaniowe, które można zainstalować bezpośrednio w oknach.

Nasze okna dachowe charakteryzują się wysoką jakością i przewyższą Twoje oczekiwania. Dostępnych jest wiele rozmiarów. Dzięki temu można je łatwo dopasować do istniejącej wnęki lub planu i przestrzeni.

Jakie są korzyści z wyboru okien dachowych?

Okna dachowe powinny być zaplanowane na jak najwcześniejszym etapie projektowania domu. Łatwiej wtedy zintegrować je z konstrukcją dachu i dobrać odpowiedni model okna do połaci dachowej. Jest to również dobry moment na renowację połaci dachowej. Najczęściej jednak decyzję o zamontowaniu okien dachowych na poddaszu podejmuje się po gruntownym remoncie.

Okna dachowe to świetny sposób na ożywienie i doświetlenie poddasza, które nie jest użytkowane. Dzięki temu rozwiązaniu do pomieszczenia wpada o wiele więcej naturalnego światła. Można również zapewnić wentylację poddasza, instalując okno dachowe z górnymi zawiasami. Ten element ma piękne walory estetyczne. Widok gwiazd lub słońca świecącego przez okno w pogodne dni może zapierać dech w piersiach.

W naszej ofercie znajdziesz okna o doskonałej izolacyjności akustycznej. Twoja sypialnia lub pokój dziecięcy znajdują się zazwyczaj na pierwszym piętrze domu. Dlatego tak ważne jest, aby okna miały izolację akustyczną. Hałas z zewnątrz nie będzie przeszkadzał Ci w nauce lub odpoczynku. Nasze okna są również odporne na wysokie temperatury. Izolacja zapewnia komfort podczas przebywania w pokoju i pomaga obniżyć koszty ogrzewania.

Oferujemy również okna, które można stosować w różnych pomieszczeniach. Okna te nadają się zarówno do sypialni, jak i do łazienki. Są one odporne na wilgoć. Okna dachowe z opcją mikrouchylenia to dobry wybór do łazienki. Mikrowentylacja umożliwia dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia, a jednocześnie chroni je przed nadmiernym wychłodzeniem.

Okno dachowe można zamontować w niewykorzystanej przestrzeni na poddaszu. Nie musisz decydować, czy kupujesz dom, czy nie. Okno dachowe można zamontować w celu stworzenia jasnego, przestronnego pomieszczenia, które zapewnia dopływ świeżego powietrza i wentylację.

Wybierz okno, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Niektóre okna dachowe nie są odpowiednie dla każdego domu. Przed zakupem należy rozważyć kilka kwestii.

Nie pozwól, aby problem wyboru okien dachowych stał się Twoim problemem. Spraw, aby Twoje poddasze stało się przytulnym miejscem! Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest wybór odpowiedniego materiału.

Najbardziej funkcjonalne i popularne są okna dachowe z PVC. Okna dachowe z PVC są trwałe i mogą być używane przez wiele lat. Tworzywo sztuczne nie odkształca się pod wpływem wilgoci.

Należy jednak zachować ostrożność, jeśli okna te mają być używane na nasłonecznionej połaci. Można też kupić okna drewniane z wodoodpornym lakierem i impregnatem.

Okna drewniane mają zdecydowaną przewagę estetyczną nad plastikowymi oknami dachowymi. Okna te doskonale wyglądają z pokryciem dachowym pokrytym dachówką lub gontem. Okna drewniane mogą się odkształcać pod wpływem wilgoci. Należy zadbać o to, by powłoka lakiernicza pozostała nienaruszona i regularnie odnawiać ramy.

Izolacja termiczna jest ważnym aspektem, którego nie należy pomijać. Izolacja termiczna jest ważnym czynnikiem. Okna, które są bardziej szczelne i dobrze zaizolowane, pozwalają na mniejsze straty ciepła. Nowoczesne okna mają od dwóch do trzech szyb.

Izolacja jest również możliwa dzięki mocnym i trwałym uszczelkom. Taka konstrukcja zapewnia odpowiednią ochronę, ale zwiększa koszt okna. Do użytkownika należy decyzja, czy większa jednorazowa inwestycja w ogrzewanie zwróci się w postaci niższych kosztów ogrzewania.

Najważniejszym czynnikiem jest rozmiar okien dachowych. Wielkość otworu okiennego zależy wyłącznie od Ciebie, pod warunkiem, że konstrukcja dachu nie ogranicza Twoich możliwości. Wielkość okna ma wpływ na ilość światła, które wpada do pomieszczenia. Większe okna dachowe przepuszczają więcej światła słonecznego. Dzięki temu więcej światła dostaje się do wnętrza poddasza, a także je ogrzewa. Będzie to miało również wpływ na izolację termiczną.

Zaakceptuj te warunki, a uzyskasz niesamowite widoki i jasne poddasze. Okna dachowe często nie są w pełni otwierane ze względu na ich położenie. Okna wyłazowe stanowią wyjątek. Mają one zawiasy po bokach, które umożliwiają wejście na dach. Producenci oferują możliwość otwarcia okna dachowego na wysokości, która odpowiada Twoim potrzebom.

Większość okien uchylnych ma zawiasy na środku ramy. Zawiasy znajdujące się powyżej środka umożliwiają podniesienie okna i pozwalają wyjrzeć przez nie na zewnątrz. Upewnij się, że podczas otwierania okna są dobrze zabezpieczone przed wilgocią. Dobre uszczelnienie znacznie zwiększy izolacyjność cieplną okna.

Zwróć uwagę na kolor okien dachowych. Istnieje wiele opcji. Ramy okienne mogą świetnie wyglądać w połączeniu z materiałami dachowymi w tym samym kolorze, np. antracytowym.

Okna dachowe można także zastosować w tym samym kolorze co okna pionowe. Istnieje wiele kolorów okien dachowych, które można dopasować do koloru pokrycia dachowego, a także do koloru elewacji.

Przed zakupem należy sprawdzić, czy klamki okien dachowych są zamykane na klucz. Jest to szczególnie ważne w przypadku pomieszczeń, w których przebywają dzieci. Kluczyk uniemożliwi maluchom samodzielne otwieranie okien. W przypadku dzieci warto mieć w domu okna z klamkami na klucz.

Jeśli okno jest zabezpieczone przed dziećmi, nie wolno trzymać klucza w klamce. Może to powodować pewien dyskomfort. W porównaniu z oferowanym bezpieczeństwem jest to niewielka niedogodność. Możesz być pewien, że okna dachowe będą przez lata cieszyć Cię światłem słonecznym i pięknym wyglądem.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.