Gipsy szpachlowe

Gipsy szpachlowe

GIPS SZPACHLOWY - CO TO JEST?

Gips to materiał wiążący, który może być stosowany w każdym projekcie budowlanym. Wytwarza się go ze skał gipsowych poddanych specjalistycznej obróbce termicznej. Najczęściej sproszkowana substancja posiada dodatki chemiczne, które poprawiają jej właściwości do zastosowania w budownictwie. W tej kategorii znajduje się szereg sproszkowanych mieszanek, które są niezbędne do przygotowania łupków gipsowych lub powłok. Renomowani producenci gwarantują najwyższą jakość gipsów szpachlowych.

ZASTOSOWANIE PŁYT GIPSOWYCH W BUDOWNICTWIE.

Gips jest niezbędnym składnikiem budownictwa. Istnieje wiele możliwości jego wykorzystania. Przydaje się zarówno w remontach, jak i w budownictwie.

Gipsem szpachlowym można wypełniać drobne ubytki w podłożu. Można nim wypełniać pęknięcia w ścianach i widoczne rysy. Doskonale nadaje się do tworzenia kątów w budynkach lub korygowania nierówności na sufitach i ścianach.

Gips szpachlowy można nakładać w grubych warstwach. Producenci określają maksymalną dopuszczalną grubość powłoki. Może ona mieć grubość nawet sześciu milimetrów. Gips szpachlowy może być stosowany do korygowania dużych różnic poziomów lub nierówności. Świetnie nadają się one do wyrównywania ścian i wyznaczania pionu wzdłuż ścian w starszych budynkach.

Do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych można użyć Gips szpachlowy. Można ją stosować na stykach między płytami gipsowo-kartonowymi, a także w miejscach ich łączenia ze ścianami lub profilami prowadzącymi. Do mieszanek gipsowych dodaje się niekiedy specjalne dodatki, które ułatwiają spoinowanie płyt gipsowo-kartonowych. Dodatki te mogą mieć postać drobnych włókien lub polimerów.

WŁAŚCIWOŚCI GIPSU DO WYGŁADZANIA.

Mieszanki gipsowe do gładzi, oprócz naturalnych skał gipsowych, mogą zawierać również dodatki. Między innymi spowalniają one wiązanie gipsu. Szybsze wiązanie gipsu odróżnia go od gipsu. Wersja z gipsem szpachlowym będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli nie masz budżetu na szybkowiążącą konstrukcję. Jest to szczególnie przydatne, gdy pracujesz nad dużymi powierzchniami sufitów lub ścian podłogowych.

Przyczepność gipsowych mas szpachlowych do podłoży jest doskonała. Bez problemu możesz je nakładać na gołe cegły i elementy wykonane z prefabrykatów żelbetowych. Po związaniu można je malować lub przyklejać do nich tapety z gipsu.
Gips szpachlowy znany jest również jako klej gipsowy i powinien być stosowany wyłącznie wewnątrz budynków. Może na niego oddziaływać wilgoć, co powoduje spadek wytrzymałości.

Należy pamiętać, że cena nie powinna być głównym kryterium przy zakupie kleju gipsowego. Należy wybierać firmy cieszące się dobrą opinią, których produkty sprawdziły się w tysiącach budynków. Tylko wtedy uzyskasz najwyższą jakość otynkowanych powierzchni.

JAK OTYNKOWAĆ ŚCIANĘ W STARYM BUDYNKU?

Stare budynki często mają popękane ściany i widoczne ubytki w tynku. Jeśli chcesz, aby odnowiona ściana służyła przez długi czas, musisz przestrzegać kilku zasad. W pierwszej kolejności należy usunąć tynk, który nie przylega do ściany. Cała powłoka powinna zostać usunięta. Do tego celu można użyć wiertarki lub młotka obrotowego.

Ściany należy dokładnie oczyścić wodą z mydłem i pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Ze szczelin i otworów należy usunąć odpryski tynku i pył. Przed przystąpieniem do pracy należy poczekać, aż ściana wyschnie lub będzie lekko wilgotna. Można ją pokryć środkiem gruntującym, aby zapobiec wchłanianiu wilgoci lub zbyt dużej ilości spoiwa gipsowego. Dopiero wtedy można przystąpić do dalszych prac.

Dobrym pomysłem jest zakrycie gipsem większych otworów lub otworów po kołkach w ścianach. Spoiwo szybko wiąże i tworzy trwałą powierzchnię. Należy pamiętać, aby użyć bardzo mało gipsu budowlanego. Pozwoli to uniknąć zbyt szybkiego wiązania mieszanki i marnowania spoiwa.

Wkrótce będziesz mógł nałożyć na ścianę gips szpachlowy. Spoiwo to można mieszać w dużych ilościach, ponieważ dzięki specjalnym dodatkom twardnieje ono wolniej. Powinieneś przygotować duży pojemnik, który pomieści zawartość jednego opakowania. Do mieszanki dodaje się wodę, aż osiągnie konsystencję odpowiednią do użycia. Aby zapobiec powstawaniu grudek, należy stale mieszać mieszankę.

Wymieszaną masę szpachlową nakłada się na powierzchnię ściany za pomocą kielni. Klej dobrze przywiera do ścian, więc można nim pokryć duże powierzchnie. Do rozprowadzenia masy użyj szpachelki, pamiętając o sprawdzeniu, czy na powierzchni ściany nie ma żadnych niedoskonałości.

Po wyschnięciu kleju gipsowego można nałożyć na powierzchnię tapetę lub pomalować ją. Aby powierzchnia była jeszcze bardziej płaska, możesz nałożyć warstwę wykończeniową. W kolekcji MarktKraft.pl znajdziesz wszystkie niezbędne kleje i narzędzia do wykonania wszelkich prac remontowych.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.