Zaprawy samopoziomujące

Zaprawy samopoziomujące

SAMONOŚNE PODŁOGOWE MODARY POZIOMUJĄCE.

Gładka, równa podłoga jest niezbędna do stworzenia trwałej, eleganckiej posadzki. Do przygotowania podłoża pod posadzkę niezbędna jest odpowiednia wylewka samopoziomująca. MarktKraft.pl ma w swojej ofercie różne samopoziomujące podkłady i masy, które można dopasować do konkretnego pomieszczenia.

Co to jest WYLEWKA SAMOPOZIOMUJĄCA?

Sucha mieszanka wykonana z cementu lub anhydrytu to jastrych samopoziomujący. Umożliwia ona wyrównanie i wygładzenie podłoża podczas renowacji podłogi. Wylewka samopoziomująca nie wymaga żadnych poprawek i sama wylewa się na podłoże. Wylewka samopoziomująca jest również odporna na pękanie. Niektóre z tych jastrychów, takie jak zaprawy anhydrytowe, są odporne na pękanie. Zaprawy anhydrytowe charakteryzują się krótkim czasem schnięcia. Po utwardzonej powierzchni można chodzić w ciągu kilku godzin.

Wylewki samopoziomujące można układać ręcznie lub maszynowo. Dzięki półpłynnej, czyli płynnej strukturze doskonale wiążą się z podłożem. Grubość warstwy wylanej zaprawy wynosi zwykle mniej niż jeden metr. Nie są więc podatne na odkształcenia we wczesnej fazie dojrzewania.

Uniwersalny jastrych samopoziomujący może mieć dowolne zastosowanie. Może być stosowany jako podkład pod parkiet lub panele, a także płytki ceramiczne i wykładziny PCV. Zapewnia gładką, równą powierzchnię, którą można wykończyć dekoracyjnym wykończeniem.

Zaprawa samopoziomująca jest metodą wyrównywania nierównych powierzchni i może być również stosowana jako podkład podłogowy. W przypadku niektórych pomieszczeń, takich jak garaż czy balkon, nie jest konieczne dekoracyjne wykończenie.

Rodzaje ZAPRAWY WYRÓWNUJĄCEJ.

MarktKraft oferuje dwie opcje wylewki: anhydrytową lub cementową. Anhydrytowa masa samopoziomująca jest świetna do wnętrz mieszkalnych. Również podkład anhydrytowy jest idealny do suchych pomieszczeń. Produkty te mogą być bezpiecznie stosowane w połączeniu z systemami ogrzewania podłogowego.

Samopoziomująca wylewka cementowa jest dobrym wyborem, jeśli potrzebna jest zaprawa do stosowania w pomieszczeniach takich jak łazienki, kuchnie i piwnice. Niektóre masy samopoziomujące można wzbogacić żywicami i wzmocnić włóknami polipropylenowymi, aby poprawić ich właściwości.

Główną wadą cementowych zapraw samopoziomujących jest czas ich schnięcia. Zaprawy anhydrytowe mogą być stosowane w ciągu 2,5-6 godzin od wylania, natomiast zaprawy cementowe potrzebują co najmniej kilkudziesięciu godzin do wyschnięcia. W zależności od rodzaju i zakresu prac czas ten może się wydłużyć. Na tak przygotowaną powierzchnię należy poczekać od 7 do 28 dni przed położeniem posadzki.

Lekkie jastrychy cementowe są doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz wyrównać podłogę na poddaszu lub strychu. Ich waga może być nawet o połowę mniejsza niż waga tradycyjnych produktów. Dają one większą pewność, że podłoże zostanie utrzymane w miejscu, jeśli jego nośność nie jest znana.

Zaprawy samopoziomujące są kompatybilne z systemem ogrzewania podłogowego. Dlatego też są chętnie stosowane przy jego budowie. Są odporne na wysoką temperaturę i gwałtowne zmiany temperatury. Są odporne na wysoką temperaturę i nie pękają, więc nie trzeba się martwić o stan płytek. Dzięki szczelnemu owinięciu zaprawą wyrównującą przewody są zabezpieczone przed urazami mechanicznymi.

WYBIERZ ZAPRAWĘ SAMOPOZIOMUJĄCĄ ODPOWIEDNIĄ DO SWOICH POTRZEB.

Wylewki samopoziomujące na bazie anhydrytu lub cementu można stosować do wielu celów.

Aby osiągnąć maksymalne rezultaty, należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi wylewania zaprawy samopoziomującej. Przed rozpoczęciem wylewki należy usunąć wszystkie listwy przypodłogowe i progi. Należy usunąć wszystkie kruche podłoża, a także brud i kurz. Odtłuścić dokładnie powierzchnię, na którą będzie nakładana zaprawa.

Upewnić się, że zaprawa jest gotowa do użycia. Wymieszać razem suchą zaprawę w proszku i wodę. Do wymieszania mieszanki użyć wolnoobrotowej wiertarki wyposażonej w mieszadło. Powtórzyć proces po 5-10 minutach. Upewnić się, że zaprawa jest gładka i pozbawiona grudek. Jeśli zaprawa nie zawiera cieczy, jest gotowa do użycia.

MarktKraft ma w swojej ofercie różne zaprawy wyrównujące, o różnym czasie schnięcia i grubości warstw. Dostępna jest wylewka do podłoży mineralnych, a także desek, płyt OSB i starych płytek. Dostępna jest zaprawa samopoziomująca do wykładzin, parkietów i podłóg laminowanych, a także jastrych do płytek ceramicznych i jastrych do podłóg laminowanych. Zaprawy samopoziomujące można stosować zarówno przy remontach domów, jak i przy budowie i wykańczaniu budynków użyteczności publicznej.

Ile kosztują wylewki samopoziomujące?

Koszt zaprawy waha się od 20 do 70 złotych.

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą zapraw samopoziomujących i podkładów oraz jastrychów. Chętnie pomożemy Ci wybrać produkt odpowiedni do Twoich potrzeb!

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.