Cementy, wapno i kruszywo

Cementy, wapno i kruszywo

Murowanie bez tajemnic: Wapno, cement i kruszywa.

Jesteś zainteresowany budową domu lub innych obiektów na swojej działce? To miejsce jest właśnie dla Ciebie! Znajdziesz tu wszystkie materiały potrzebne do murowania. Możesz wybierać spośród różnych rodzajów wapna, cementu i kruszyw, aby znaleźć odpowiednie dla siebie materiały. Zobacz, co jeszcze możesz znaleźć w ofercie!

Cementy - budowlane czy specjalistyczne?

Cementy budowlane, powszechnie stosowane na placach budowy i w remontowanych domach, są materiałami powszechnego użytku. Są one niezbędne do produkcji betonu, w tym fundamentów, wylewek i zapraw murarskich. Istnieją zaprawy, które mogą być stosowane do napraw, uszczelniania lub montażu. Istnieją jednak także zaprawy, które mają rozszerzone funkcje, takie jak zaprawy naprawcze i zaprawy murarskie. Możesz wybrać produkty odpowiednie do danego zadania!

Wapno jest niezbędne do zapraw murarskich.

Wapno jest niezbędne także wtedy, gdy chcesz samodzielnie przygotować zaprawę tynkarską lub murarską. Wapno nadaje mieszankom zapraw odpowiednią elastyczność i plastyczność, poprawiając jednocześnie ich właściwości użytkowe. Zaprawy na bazie wapna nie powodują powstawania wykwitów solnych w podłożach. Zaprawa ta zwiększa odporność powierzchni na wilgoć i zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów. Wapno jest doskonałym dodatkiem do każdej mieszanki, jeśli chce się budować długotrwałe konstrukcje.

Kruszywo.

W sekcji kruszywa można znaleźć keramzyt i piasek budowlany. Beton produkuje się z piasku, który wraz z wapnem i cementem jest również niezbędny. Można go wykorzystać do dekoracji ogrodu lub do budowy piaskownicy. Keramzyt jest stosowany przede wszystkim do izolacji i wypełnień. Można go jednak stosować także do produkcji betonu lekkiego. Zapoznaj się z naszą ofertą i znajdź odpowiednie materiały budowlane dla siebie!

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.