Automatyka do bram

Automatyka do bram

Automatyka do bram - ułatwienie życia.

Brama wjazdowa wyposażona w napęd (tj. automatyczny system otwierania i zamykania bramy) to doskonałe rozwiązanie. Za pomocą systemu automatycznego można łatwo otwierać i zamykać bramę, bez konieczności wysiadania z samochodu. Zapewnia to wygodę i skraca czas. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne zimą i w innych porach roku, gdy wieje silny wiatr lub pada deszcz.

Ważny jest tylko wybór najlepszego napędu do bramy. Zapewni to jego sprawne działanie nawet w niesprzyjających warunkach zewnętrznych.

Ważne jest, aby napęd do bramy był dopasowany do sposobu otwierania bramy. Dostępne są modele z zawiasami. Dostępny jest również napęd do bramy przesuwnej. Jest on zalecany w przypadku ograniczonej przestrzeni lub gdy budynek jest zasłonięty przez inny typ bramy.

Sterownik napędu bramy musi być ustawiony na maksymalną wagę i długość skrzydła. Informacje te są zawsze podawane przez producenta w specyfikacji technicznej produktu.

Napęd bramy jest istotnym elementem. Należy sprawdzić moc napędu. Na przykład napęd do bramy skrzydłowej powinien mieć 30% rezerwy mocy. Dzięki temu można mieć pewność, że mechanizm jest łatwy w obsłudze i nie ulega awariom. Ważne jest również umiejscowienie napędów do bram. W przypadku bram, które są samonośne i poruszają się po szynach, preferowane są elewacje betonowe lub stalowe.

Napędy do bram szynowych nie powinny być umieszczane bliżej słupka niż jest to możliwe. Ważne jest sprawdzenie poziomu ochrony przed zakupem danego elementu. Wartość IP nie powinna być mniejsza niż 54, aby zapewnić odporność urządzenia na warunki atmosferyczne.

Napęd bramy i jego funkcje

Napęd bramy należy dostosować do rodzaju bramy i sposobu jej otwierania. Należy dokładnie rozważyć typ napędu bramy, który ma być zastosowany na posesji. Inne mechanizmy będą działać w przypadku bramy skrzydłowej, a inne w przypadku bramy przesuwnej. Można zakupić zestawy do bram garażowych lub wjazdowych, które są kompatybilne z ich sposobem otwierania i wagą. Powinny one nie powodować zbyt dużego hałasu i być wyposażone w systemy bezpieczeństwa.

W zestawach automatyki do bram można znaleźć różne rodzaje siłowników do bram. Znajdują się tam również centrale sterujące, fotokomórki i sygnalizatory świetlne, a także piloty. Należy również zwrócić uwagę na funkcje, jakie oferują. W niektórych systemach można regulować prędkość i ustawiać czas automatycznego zamykania. Bramy automatyczne można wyposażyć w czujniki wykrywające przeszkody, dzięki czemu skrzydło ogrodzenia nie uderzy w samochód.

Mogą Cię również zainteresować dodatkowe pakiety dostępne dla napędów do bram pojedynczych. Fotokomórki i piloty zdalnego sterowania ułatwiają szybkie otwieranie wjazdu na posesję. Lampy sygnalizacyjne informują o możliwości zamknięcia lub otwarcia skrzydła po zmroku. Dzięki odpowiedniemu doborowi możesz mieć pewność, że napęd do bramy będzie działał bez zarzutu.

Automatyka do bram skrzydłowych.

Prywatne posesje są często wyposażone w bramy skrzydłowe. Otwarta brama nie ogranicza przestrzeni i nie przeszkadza w korzystaniu z posesji. Przy wyborze automatycznej bramy skrzydłowej, z jednym skrzydłem lub bez, należy wziąć pod uwagę parametry techniczne.

Napędy nie powinny przekraczać specyfikacji określonych przez ich producentów. Warto też wybierać napędy do bram z rezerwą. Najlepiej sprawdzą się napędy przeznaczone do bram o 20-30% trudniejszych. Rezerwę tę należy zwiększyć, jeśli skrzydło zostało wbudowane.

Istnieją dwa rodzaje standardowych napędów do użytku domowego. Drugi z nich to napęd do bramy śrubowej. Jest niedrogi i prawie bezawaryjny, jeśli zostanie prawidłowo dobrany. Może być stosowany do bram skrzydłowych z wąskimi słupkami. W przypadku większych słupków lepsze jest ramię składane.

Napędy śrubowe są łatwe w montażu i trwałe. Napędy te są idealne do bram otwieranych do wewnątrz i do słupków o wysokości poniżej 38 cm. Z kolei napęd z ramieniem przegubowym jest przeznaczony do bram otwieranych na zewnątrz, których słupki mają więcej niż 38 cm.

Napędy do bram i drzwi garażowych.

Obecnie napędy do bram uchylnych i segmentowych do użytku domowego są identyczne. Napęd ciągnący jest wystarczający, jeśli brama garażowa będzie używana częściej niż raz dziennie i tylko przez członków rodziny. Przy wyborze mechanizmu należy zwrócić uwagę na specyfikacje producenta. Dotyczy to również ciężaru bramy.

Upewnij się, że wybrany mechanizm bramy garażowej nie jest zbyt ciężki w użyciu. Brama garażowa często znajduje się bezpośrednio przy pomieszczeniu mieszkalnym. Dlatego napęd łańcuchowy może powodować zbyt duży hałas. Lepszym rozwiązaniem są bramy z paskiem kewlarowym. Aby zapobiec ewentualnym wypadkom, można zastosować dodatkowe akcesoria, takie jak fotokomórki. Zatrzymają one proces zamykania natychmiast po wykryciu przeszkody.

Automatyzacja bram przesuwnych.

Bramy przesuwne są często stosowane, gdy brama jednoskrzydłowa jest zbyt trudna w użyciu. Brama taka przesuwa się wzdłuż ogrodzenia i otwiera się na dobrze dopasowanej listwie. Moc napędu bramy przesuwnej nie musi być bardzo duża, jeśli nie jest on często używany, a brama jest otwierana tylko kilkadziesiąt razy dziennie. Jeśli mechanizm ma chronić firmę lub posesję, do bramy przesuwnej należy zastosować napęd o większej mocy.

W przypadku ciężkich bram, tzn. takich, które ważą więcej niż pięćset kilogramów, zaleca się stosowanie stalowych szyn zębatych.

Jakie akcesoria są najlepsze do automatyzacji bramy?

Możesz uczynić bramę bardziej przyjazną dla użytkownika i bezpieczniejszą, dodając do niej akcesoria z naszej oferty. Lampa ostrzegawcza i napęd do bramy przesuwnej powinny być połączone. Takie oświetlenie zapewni intensywny sygnał świetlny podczas zamykania lub otwierania bramy. Nasze lampy są zabezpieczone przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi.

Fotokomórka może uczynić bramę automatyczną jeszcze bardziej użyteczną. Ten produkt umożliwia automatyczne zamykanie bramy. Fotokomórka określa, czy samochód przejechał. Do działania automatycznego wymagane są dwie fotokomórki.

Do działania bramy automatycznej niezbędny jest pilot zdalnego sterowania. W naszym asortymencie znajdują się modele uniwersalne. W naszym asortymencie znajdziesz również modele uniwersalne.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.