Sterylizatory

Sterylizatory

Co to są sterylizatory i czy powinny znaleźć się w Twoim gabinecie?

Postęp technologiczny dał nam skuteczne narzędzia do zwalczania niebezpiecznych mikroorganizmów. Jest to szczególnie ważne w takich miejscach, jak salony kosmetyczne i odnowy biologicznej. Także w studiach tatuażu i piercingu. Skuteczna kontrola mikroorganizmów musi być wdrożona wszędzie tam, gdzie usługi wymagają kontaktu z ludzkim ciałem. Powinno się także zapewnić możliwość kontaktu z jego płynami ustrojowymi. Dotyczy to zwłaszcza narzędzi, takich jak frezy, pilniki i pistolety do piercingu. Utrzymanie higieny w salonie kosmetycznym jest ważnym priorytetem. Klienci i personel są bezpieczni, jeśli narzędzia są sterylizowane, a otoczenie czyste. Po każdym użyciu narzędzia powinny być wysterylizowane. Podczas zabiegów kosmetycznych może dojść do przerwania ciągłości tkanek. Może to prowadzić do rozprzestrzeniania się bakterii, wirusów i grzybów.

Jak wygląda sterylizacja narzędzi?

Dezynfekcja w płynie może nie wystarczyć. Nie należy rezygnować z tej metody. Metoda ta powinna być stosowana w połączeniu z odpowiednią sterylizacją. Przed rozpoczęciem procesu sterylizacji ważne jest przygotowanie różnych stanowisk pracy, na których będą wykonywane poszczególne etapy. Narzędzia są najpierw myte roztworem dezynfekującym. Następnie należy umyć narzędzia pod bieżącą wodą. Następnie płucze się je czystą wodą. Na koniec należy je zdezynfekować w wannie. Następnie należy je odpowiednio wysuszyć i zapakować do torebek. Umieścić je w sterylizatorze na ostatnim etapie.

O czym należy pamiętać, używając sterylizatora kosmetycznego?

Na rynku dostępnych jest wiele opcji sterylizatorów i autoklawów. Przed zakupem warto zapoznać się z działaniem każdego sterylizatora. Często w salonie kosmetycznym jest mniej narzędzi niż potrzeba, więc nie ma potrzeby od razu kupować autoklawu. W takich sytuacjach warto zwrócić uwagę na sterylizatory, które są mniejsze i bardziej przystępne cenowo. W naszym sklepie posiadamy zarówno sterylizatory UV, jak i sterylizatory kulkowe. Nasi klienci uwielbiają sterylizator kulkowy BASIC. Ma on niewielkie wymiary i jest łatwy w użyciu. Służy do sterylizacji narzędzi metalowych w wysokiej temperaturze. Wewnątrz znajdują się szklane kulki, które można podgrzać do temperatury 250 stopni. Taka sterylizacja trwa zaledwie 30 sekund. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary jest niezwykle wygodny w użyciu. W ofercie naszego sklepu znajduje się również sterylizator UV Classic. Szkodliwe mikroorganizmy są niszczone za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Proces ten odbywa się na sucho dzięki promieniom UV i nie wymaga stosowania żadnych środków chemicznych. Trwa zaledwie 30 minut i jest bardzo łatwy w użyciu. Narzędzie można umieścić w szufladzie i zamknąć. Po włączeniu przełącznika sterylizacja odbywa się automatycznie. Można regulować położenie narzędzia, aby zapewnić, że wszystkie promienie dotrą do każdego miejsca w równym stopniu.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.