Frezarki do paznokci

Frezarki do paznokci

Co to jest frezarka do paznokci i jakie są jej zastosowania?

Frezarka do paznokci jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego stylisty paznokci, zarówno w salonie jak i poza nim. Wielofunkcyjne urządzenie elektryczne, jakim jest frezarka do paznokci, pozwala zaprojektować kształt i wygląd paznokci oraz przylegających do nich skórek za pomocą asortymentu wymiennych frezów lub nakładek. Manicurzystka może dzięki frezowi szybko i dokładnie przygotować paznokcie do manicure lub nałożenia lakieru.
Wiele osób kupuje również frezy dla stylistów paznokci, aby zaoszczędzić czas i uzyskać profesjonalnie wyglądające paznokcie.

Jakie są możliwe sposoby leczenia za pomocą frezarki?

Frezarki do paznokci można używać do stóp i dłoni. Podstawowe funkcje frezarki do paznokci to:
-Obcinanie paznokci - zarówno naturalnych, jak i sztucznych
-Opiłowywanie i modelowanie kształtu paznokcia, wygładzanie i polerowanie
-Polerowanie i wygładzanie płytki paznokcia
-usuwanie wszelkich starych manicure i pedicure (hybrydowych/żelowych).
-usuwanie martwych paznokci, - usuwanie przerośniętych skórek, - usuwanie zgrubiałych skórek
-usuwanie modzeli, zgrubiałej skóry i nagniotków.
Frezarka pielęgnuje skórki i paznokcie "na sucho", bez konieczności wcześniejszego zmiękczania lub namaczania. Do usunięcia lakieru hybrydowego nie jest konieczne użycie acetonu.

Jak działa frezarka do paznokci?

Frezarka może być opisana jako proste urządzenie. Wykorzystuje ona szybkoobrotowe, wymienne frezy, które polerują lub ścierają powierzchnię paznokcia, jego brzeg lub skórki. Przeznaczenie frezów jest różne w zależności od ich kształtu, materiału, z którego są wykonane i ziarnistości materiału ściernego. Stylista paznokci wybierze odpowiedni frez w zależności od wykonywanego zadania. Najczęściej używane są frezy diamentowe lub diamentowo-szafirowe, a także frezy ceramiczne.

Jakie są części składowe frezarki do paznokci?

Najważniejszym elementem frezarki do paznokci jest głowica. Mieści ona frezy i pozwala na wykonanie wszystkich zabiegów. Ważne jest, aby każda stylistka paznokci wybrała odpowiednią głowicę do swojej dłoni, tak aby praca z nią była wygodna i łatwa. Trudno będzie wykonać perfekcyjny manicure przy użyciu zbyt dużej lub zbyt ciężkiej głowicy.
Silnik znajduje się w korpusie frezarki, zwanym również podstawą. Moc frezu jest ważna, ponieważ określa jego prędkość i zakres obrotów. Minimalna liczba obrotów na minutę wynosi 20 000. Frezarki do użytku domowego o mocy 20 W są wystarczające. Profesjonaliści powinni rozważyć frezarki o mocy od 40 do 45 W.
Na obudowie frezarki znajduje się wiele wskaźników, przełączników i wyświetlaczy, w zależności od modelu (np. kierunek i prędkość obrotów, a także gniazda zasilania).
Niektóre frezarki mają dodatkowe funkcje, takie jak pochłaniacz pyłu, który jest nieunikniony podczas korzystania z urządzenia frezującego, lub pedał nożny, który umożliwia regulację prędkości.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.