Depilatory

Depilatory

Depilatory dla aksamitnie gładkiej skóry.

Wiele kobiet marzy o gładkiej, pozbawionej włosów skórze, zwłaszcza gdy jest słonecznie i ciepło. Włosy zwykle odrastają w ciągu 2-3 dni po goleniu maszynką jednorazową. Trwalszy efekt uzyskasz, stosując depilator elektryczny. Depilator może zapewnić gładkie nogi nawet przez kilka tygodni. Pozwoli Ci także zaoszczędzić pieniądze i czas. Chociaż wyrywanie włosków jest bolesne, depilator elektryczny może pomóc w jego zmniejszeniu. Depilatora można używać w domu, aby uzyskać gładką, aksamitną skórę.

Metody depilacji przy użyciu depilatora.

Najważniejsza różnica polega na metodzie depilacji. Pierwszym depilatorem, który pojawił się na rynku, była pęseta. Depilator jest wyposażony w wiele par pęset. Głowica obraca się, co powoduje, że pęseta chwyta włoski i wyrywa je. Zabieg ten sprawia, że włosy wydają się słabsze, a nowe włoski rosną dłużej. Na rynku można znaleźć zarówno tradycyjne depilatory Braun, jak i depilatory innych producentów, które stosują tę metodę.

Alternatywą dla pęsety jest urządzenie z dyskami ceramicznymi. Zasada ich działania jest taka sama, z tą różnicą, że zamiast pęset stosuje się w nich dyski ceramiczne. Depilator ma obrotową głowicę, która otwiera i zamyka dyski. Włoski znajdujące się między dyskami są następnie wyrywane. Pozwala to na wyrwanie wielu włosków naraz, w przeciwieństwie do pęsety, która chwyta tylko jeden włosek. Ta metoda depilacji jest dostępna w sklepach.

Depilator laserowy to zupełnie nowe urządzenie. Od zastosowanej technologii zależy jego działanie. Na rynku dostępnych jest wiele depilatorów świetlnych, które wysyłają wiązkę światła do mieszka włosowego. Osłabia to go i powoduje wypadanie włosów. Technologia ta jest podobna do depilatorów diodowych, które są używane w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Jeśli szukasz urządzenia laserowego, możesz znaleźć urządzenia do depilacji firmy Philips oraz innych producentów.

Golenie na mokro a depilatory.

Na rynku dostępnych jest wiele depilatorów. Różnią się one sposobem depilacji i innymi aspektami. Przed zakupem depilatora upewnij się, że jest on wodoodporny. Dlaczego? Po pierwsze, ze względów higienicznych. Można go łatwo wyczyścić pod bieżącą wodą. Można go też używać w celu zapewnienia komfortu depilacji.

Wodoodpornego depilatora można używać pod prysznicem. Zimna woda w naturalny sposób schłodzi skórę i zmniejszy ból. Ciepły prysznic lub kąpiel może lekko otworzyć mieszki włosowe, ułatwiając ich wyrywanie. Ciepły prysznic może być pomocny, jeśli depilacja jest dla Ciebie nowością lub zajmuje Ci zbyt dużo czasu. Dzięki temu skóra będzie gotowa do zabiegu. Na rynku dostępnych jest wiele depilatorów wodoodpornych, które mają wydajne baterie i zapewniają dokładną depilację, nawet jeśli może ona trwać około 40 minut.

Przeznaczenie depilatorów.

Istnieje wiele różnic między depilatorami, nie tylko w metodzie depilacji i wodoodporności. Przeznaczenie depilatora jest kluczowym kryterium przy jego zakupie. Przeznaczenie urządzenia określa, jaką część ciała ma ono depilować. Depilator do twarzy musi być bardziej delikatny i precyzyjny niż ten do depilacji wrażliwych miejsc, takich jak nogi. Dlatego depilatory te mają mniejsze głowice, które umożliwiają precyzyjne usuwanie włosków. Dobry depilator do brwi w ciągu kilku minut nada brwiom odpowiedni kształt i usunie zbędne włoski między brwiami.

Okolice bikini to kolejny obszar, który jest wrażliwy i wymaga łagodniejszego traktowania niż włosy na rękach i nogach. W przypadku mocniejszych włosków warto używać depilatora z nasadką chłodzącą lub masującą, np. marki Rowenta.

Technologia depilatorów.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów z różnymi technologiami ze względu na różnorodność zastosowań i oczekiwań. Aby zwiększyć komfort zabiegu, warto poszukać depilatora wyposażonego w nakładki chłodzące lub masujące.

Niezwykle ważne jest poznanie technologii wykorzystywanej w depilatorach laserowych. Technologia IPL, która emituje silną wiązkę światła, podnosi temperaturę mieszka włosowego i powoduje jego wypadanie. Depilacja światłem ma również wpływ na naszą skórę. Moc wiązki laserowej w depilatorze diodowym jest z góry określona, dzięki czemu działa ona tylko na włoski i nie powoduje ich podrażnienia ani uszkodzenia.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.