Osuszacze powietrza

Osuszacze powietrza

Osuszacze powietrza: Zdrowe oddychanie w Twoim domu.

Coraz więcej osób ma problemy z nadmierną wilgocią. Najczęściej występuje to w łazienkach i kuchniach, gdzie często używa się wody. Osuszacze powietrza stają się coraz bardziej popularne jako sposób na pozbycie się tego nieprzyjemnego problemu. Czasami wilgoć może być również obecna w samochodzie, powodując powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Co należy zrobić? Doskonałym rozwiązaniem mogą być urządzenia przeznaczone do samochodów i zawierające specjalne granulki chemiczne, takie jak osuszacze Orion. Wilgotność może sprzyjać rozwojowi mikroorganizmów, które mogą być niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Osuszacze Sedan Fresh mogą być dobrym wyborem, jeśli problem ogranicza się do łazienki, spiżarni lub pokoju dziecięcego. Wymienne filtry pochłaniają wodę przez około 3 miesiące. Produkt ten jest niedrogi i skuteczny w osuszaniu pomieszczeń o powierzchni do 20m2. Najlepiej ocenianymi urządzeniami automatycznymi są osuszacze Welltec, które mogą pracować na powierzchniach do 100m2. Jonizator to urządzenie domowe, które usuwa jony ujemne z innych urządzeń elektrycznych. Usuwa on jony dodatnie z innych urządzeń elektrycznych, aby zapobiec ich negatywnemu działaniu. Przyciągają one bakterie i wirusy, zwiększając prawdopodobieństwo wystąpienia alergii.

Oto najważniejsze cechy i parametry osuszacza powietrza.

Najważniejszym aspektem dobrego osuszacza jest jego wydajność. Wskazuje ona, jak wilgotne powietrze może on filtrować. Parametr ten, wyrażany w litrach na godzinę, określa obszar, w którym osuszacz może być przydatny. Standardowe urządzenia można stosować do pomieszczeń o powierzchni od 20 do 25 m2. Kolejnym ważnym parametrem jest przepływ powietrza. W przypadku urządzeń elektrycznych ważny jest także poziom hałasu. Najcichszy model będzie szybciej osuszał powietrze niż modele słabsze. Inne ważne cechy to wydajność i funkcje pochłaniania zapachów, które posiadają również osuszacze SEVERNO. Niektóre urządzenia charakteryzują się wyjątkowym wzornictwem. W tym asortymencie znajdują się osuszacze, które wyglądem przypominają jajko. Jest to idealne rozwiązanie do pokojów dziecięcych. Forma produktów elektronicznych jest zazwyczaj elegancka i tradycyjna. Można je wkomponować w każdy wystrój wnętrza.

Różne rodzaje osuszaczy powietrza.

Produkty chemiczne, takie jak Sedan Fresh, to najprostsze rodzaje pochłaniaczy wilgoci. Zawierają one wymienne filtry lub specjalne granulki, które z czasem stają się mniej skuteczne. Są one również wyposażone we wkłady zapachowe, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w małych pomieszczeniach, takich jak łazienki i garderoby. Osuszacze SEVERNO działają dokładnie w ten sam sposób. Droższą i bardziej skomplikowaną opcją zakupu produktów automatycznych są osuszacze. Wymagają one podłączenia do źródła zasilania elektrycznego i są bardziej skomplikowane. Doskonałym przykładem takich urządzeń są osuszacze powietrza Welltec. Podgrzewają one i sprężają wilgoć do 50 litrów na godzinę. Osuszona woda jest następnie odprowadzana do pojemnika. Urządzenie wyłącza się automatycznie, gdy jest pełne. Dzięki temu użytkownik może kontrolować jakość powietrza w swoim domu.

Istnieją różnice między osuszaczami wykorzystującymi sorpcję a tymi, które jej nie stosują.

Pochłaniacz w osuszaczach posiada wymienne filtry, które mogą być używane przez określony czas. Jeśli poziom wilgotności w pochłaniaczu jest wysoki, filtr przestanie działać i trzeba będzie kupić nowy wkład. Osuszacz, w którym nie stosuje się pochłaniaczy, jest zazwyczaj urządzeniem elektrycznym. Posiada on mechanizm, który może sprężać wilgoć i skraplać ją w wodę. Zbiornik musi być regularnie opróżniany. Ponadto filtruje i ogrzewa powietrze oraz oczyszcza je z bakterii i wirusów. Osuszacze mają swoje wady i zalety. Stacjonarny, automatyczny osuszacz może być droższy od osuszacza chemicznego. Rachunek za prąd może nieznacznie wzrosnąć, ale pamiętaj, że nie musisz brać pod uwagę kosztów wymiany filtrów. Urządzenia te mogą być trudniejsze w obsłudze i wyposażone w wiele nowoczesnych funkcji, takich jak ekrany dotykowe czy lampy UV. Możesz także korzystać z sieci Wi-Fi, aby sterować oczyszczaczem i suszyć pranie lub zablokować dziecko. Nie musisz się martwić, że sprzęt nie zadziała, ponieważ masz pisemną instrukcję. Kompaktowe osuszacze powietrza Orion były kiedyś chętnie wybierane przez kierowców samochodów. Dzięki nim jazda samochodem jest przyjemniejsza. Twoja opinia? Przejrzyj rankingi produktów i wybierz ten, którego nigdy nie przestaniesz używać.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.