Klimatyzatory

Klimatyzatory

Klimatyzatory są tym, czego pragniesz latem.

Praktycznie wszystkie samochody są dziś wyposażone w klimatyzację. Chłodzenie kabiny znacznie poprawia komfort jazdy, zwłaszcza w upalne dni. Stała temperatura w kabinie umożliwia także komfortową jazdę na dłuższych trasach. Efekt uboczny: Wzrasta koncentracja kierowcy, co może mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Ten przewodnik pokaże Ci, jak możesz wykorzystać te zalety we własnym domu, mieszkaniu lub biurze. Możesz cieszyć się chłodnym, przyjemnym powietrzem. Klimatyzator domowy może chłodzić otoczenie, w przeciwieństwie do wentylatora, który tylko porusza powietrze. Komfort termiczny utrzymuje się przez pewien czas nawet po wyłączeniu urządzenia. To daje mu przewagę nad wentylatorem. Dobry klimatyzator potrafi filtrować powietrze i utrzymywać jego wilgotność. W tym zakresie może częściowo zastąpić nawilżacz lub oczyszczacz. Urządzenia te mogą łączyć wszystkie trzy funkcje w jednej obudowie.

Oto najważniejsze parametry klimatyzatora.

Moc to najważniejszy parametr klimatyzatora pod względem działania. Eksperci i doradcy są zgodni, że optymalna wartość mocy klimatyzatora wynosi 0,1 kW na metr kwadratowy powierzchni. Do chłodzenia dużych pomieszczeń potrzebna jest duża jednostka i instalacja elektryczna zdolna do podtrzymania jej pracy. Jednostki przenośne są bardziej praktyczne i zajmują mniej miejsca, ale ich wydajność może być nadal wystarczająca. Niestety, mogą być głośniejsze niż większe systemy.

Typy i funkcje klimatyzatorów.

Systemy typu split to najpopularniejszy typ klimatyzatora, zarówno w przypadku większych budynków, jak i domów. System typu split składa się z jednostki zewnętrznej z chłodnicą połączonej przewodem lub rurą z jedną (lub kilkoma) jednostkami wewnętrznymi. Jednostki te mogą być montowane w sufitach podwieszanych w formie kasety. W domu często spotyka się klimatyzatory ścienne z systemem podsufitowym, takie jak klimatyzatory KAISAI. Ten rodzaj chłodzenia ma jedną wadę: jest trudny w montażu. Mimo że jest to kosztowne, ten rodzaj chłodzenia może ogrzewać, osuszać i oczyszczać powietrze. Przenośne klimatyzatory pokojowe można łatwo zamontować w dowolnym miejscu. Łączą one wszystkie komponenty w jednym urządzeniu, dzięki czemu są cichsze niż systemy dwuczęściowe. Cena jest jednak niższa i bardziej nadaje się do domu. Mimo że są przenośne, mogą ważyć nawet 40 kg. Kółka ułatwiają ich przemieszczanie, ale rura, która ogrzewa powietrze przez okno, może być przyczyną problemów. Klimatyzator jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie ma miejsca lub budżetu na instalację systemu typu split. Klimatyzator jest lekki i przenośny, można go postawić na biurku lub stole. Wentylator przepycha powietrze przez filtry nasączone wodą. Wytwarza chłodną bryzę i nawilża otoczenie za pomocą odparowanej wody. Nie jest tak wydajny jak większe urządzenia, ale może być zasilany za pomocą kabla USB.

Ceny klimatyzatorów.

Klimatyzator można kupić już za kilkanaście złotych, a przyniesie on ulgę w upale. Nowoczesne klimatyzatory przenośne można kupić już za kilkaset złotych. Jednak korzyści znacznie przewyższają te koszty. Klimatyzator może chłodzić tylko jedno pomieszczenie naraz, dlatego warto o tym pamiętać. Jeśli dopiero zaczynasz projektować swój dom, system typu multi-split lub split może być świetną inwestycją.

Zalety klimatyzatorów.

Główna zaleta klimatyzatora jest oczywista. Klimatyzator może schłodzić powietrze nawet o kilkanaście stopni. To, w połączeniu z nawilżaniem i dodatkową filtracją, może przynieść ulgę podczas upałów i utrzymać odpowiedni klimat dla Ciebie i Twojej rodziny przez cały rok. Systemy typu Split posiadają uszczelkę w oknach, która powinna być zamknięta. Pomoże to wyciszyć dom. Jeśli prawidłowo uszczelnisz wszystkie mostki termiczne, zużycie energii elektrycznej będzie niższe. Zapoznaj się z naszym rankingiem klimatyzatorów, który pomoże Ci zdecydować, jaki rodzaj chłodzenia jest dla Ciebie najlepszy. Cena urządzeń typu split i multisplit zależy w dużej mierze od akcesoriów. Listę cen można znaleźć na stronie internetowej producenta lub sprzedawcy. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, będziesz polecać klimatyzator swojej rodzinie i bliskim przyjaciołom.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.