Urzadzenia do popcornu

Urządzenia do popcornu

Podróżując lub uczestnicząc w festiwalach, łatwo przyciągnąć uwagę do małych maszyn do robienia popcornu. Nasz przewodnik pomoże Ci znaleźć odpowiednie urządzenie dla Twojego domu. W tym przewodniku przedstawimy najważniejsze cechy maszyny, która pozwala przygotować doskonałą prażoną kukurydzę.

Jaka jest zasada działania maszyny do popcornu?

Większość przepisów na domowy popcorn opiera się na ziarnach prażonych na patelni lub w kuchence mikrofalowej. Metody te niekiedy dają słabe rezultaty i pozostawiają wiele ziaren w nieładzie. Ponadto sprzęt często ulega uszkodzeniu na skutek odbijania się ziaren na patelni. Pakiety do mikrofalówki również nie są najlepsze. Doskonałą alternatywą jest maszyna do popcornu, która serwuje idealną przekąskę prosto z kina.

Te urządzenia domowe są bardzo przystępne cenowo. Możesz sprawić swoim dzieciom niezapomnianą niespodziankę, towarzysząc im na każdej imprezie lub cotygodniowych seansach seriali i sportu. Będzie Cię to kosztować zaledwie kilkaset złotych. Można znaleźć mniejsze, tańsze odpowiedniki, które kosztują tylko kilkaset złotych. Są one jednak gorszej jakości.
Jest to stosunkowo niedroga przekąska, a przy tym dostarcza bardzo dużo kalorii jak na przekąskę, która do tej pory była uważana za niezdrową. Popcorn jest często kojarzony z tłuszczem. Dzieje się tak dlatego, że popcorn jest gotowany w dużej ilości oleju. Popcorn przygotowywany w domu nie wymaga użycia żadnego tłuszczu. Ziarna są prażone za pomocą gorącego powietrza. Popcorn z domowego urządzenia ma niższą wartość kaloryczną i wyższą ocenę zdrowotną. Oznacza to, że popcorn można jeść częściej, bez poczucia winy i bez obaw o dietę dzieci.
W ciągu zaledwie kilku chwil można przygotować szybką i łatwą soloną i prażoną przekąskę z ziaren kukurydzy przy użyciu domowej maszyny. Nie trzeba pilnować patelni podczas gotowania. W zależności od modelu, urządzenia mogą być wyposażone w lampki kontrolne. Wskaźniki te informują, kiedy popcorn jest gotowy. Po naciśnięciu przycisku urządzenie włącza się, a ziarna są wsypywane do przeznaczonego do tego celu pojemnika.

Na rynku dostępnych jest wiele odmian maszyn do popcornu. Niektóre z nich przypominają maszyny z wesołego miasteczka, inne są maszynami kinowymi. Inne są w stylu retro, a jeszcze inne w kształcie piłki nożnej. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary zajmują mało miejsca i można je łatwo przechowywać w szafce.

Wady i zalety urządzenia do robienia popcornu.

Po pierwsze, maszyna do popcornu zmniejsza ilość kalorii w przekąsce. Ma to korzystny wpływ na zdrowie. Z kukurydzy wyeliminowane są tłuszcze trans, dlatego nie należy jej spożywać w ramach diety redukcyjnej. Urządzenie ma następujące dodatkowe zalety:
Cały proces można skrócić poprzez skrócenie czasu potrzebnego do przygotowania popcornu. Zwykle trwa to mniej niż 10 sekund.
Zmniejsza to ilość wkładu pracy wymaganego przez użytkownika do prażenia kukurydzy. Nie trzeba już stale pilnować patelni ani mieszać niebezpiecznie eksplodujących ziaren pod pokrywką.
Prażenie kukurydzy w młynku jest proste i intuicyjne.
Nie powinno dojść do przypalenia lub pozostawienia surowych ziaren. Niestety, kukurydza na patelni lub w kuchence mikrofalowej może palić się nierównomiernie. Z niektórych powstaje doskonały popcorn, podczas gdy inne przypalają się lub pozostają zupełnie niedogotowane, co może prowadzić do zmarnowania produktu.
Niewielki rozmiar - zakup dodatkowego sprzętu oznacza, że trzeba będzie go umieścić w kuchni. Istnieje wiele rozmiarów maszyn, więc nawet najmniejszy model zmieści się w tradycyjnej szafce kuchennej.

Prażarka do kukurydzy, tak jak każdy inny sprzęt, ma swoje wady. Nie są one zbyt znaczące, ale warto zwrócić na nie uwagę.
Wymaga podłączenia do prądu. Jeśli na biwaku nie ma wystarczającej ilości prądu, użytkownik nie może zabrać urządzenia na zewnątrz. To samo dotyczy kuchenek mikrofalowych.
Najważniejsza jest jakość - najtańsze urządzenia nie zawsze są najlepsze. Niestety te, które kosztują kilkadziesiąt złotych, mają takie same części jak te, które kosztują kilkaset. Może to być np. cienka obudowa, przez którą podczas pieczenia ziarna mogą wypaść przez kuchenkę do kuchni. Mikrofalówka bez antypoślizgowej podkładki może też niebezpiecznie zsunąć się na blat.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.