Urządzenia do lodów

Urządzenie do lodów

Jaką maszynę do lodów kupić?

Która kostkarka do lodów jest najlepsza? Ponieważ każdy ma inne potrzeby i oczekiwania, trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Pamiętaj, aby przed zakupem zwrócić uwagę na konkretne parametry urządzenia. Co powinieneś wziąć pod uwagę?

-Moc maszynki do lodów
Zrobienie domowych lodów wymaga dużo pracy. Moc maszyny jest bezpośrednio związana z tym, jak szybko robi ona lody. Maszyny te mogą wytwarzać nawet 100 watów mocy, w zależności od tego, czy mają misę zamrażarki, czy oddzielną jednostkę zasilającą. Jeśli moc jest zbyt niska, maszyna może nagrzewać się zbyt szybko i nie wymieszać dokładnie mieszanki.
Czas pracy maszyny do lodów zależy nie tylko od jej mocy, ale także od konsystencji mieszanki lodowej. Maszynka do lodów pracuje od 20 do 45 minut, a czasem nawet do 60 minut. Po tym czasie lody domowej roboty zgęstnieją i staną się puszyste. Zanim jednak będzie można uformować gałki lodów, należy je najpierw umieścić w zamrażarce, aby nabrały odpowiedniej twardości.

-Wielkość misy zamrażarki
Maszyny do lodów kompresorowych działają jak małe lodówki i nie wymagają, aby zamrażarka była w nich przechowywana przez wiele godzin. Maszyny bez kompresora nie są zwolnione z tej zasady. Misa lub krążek zawierający zamrażający płyn powinny być przechowywane w zamrażarce przez co najmniej kilka godzin. Należy zwrócić uwagę na wielkość misy. Często mylnie uważa się, że większa misa zamrażarki sprawi, że lody będą smaczniejsze. Chociaż większa misa może pomieścić więcej mieszanki lodowej, nie zmieści się w zamrażarce. Podczas mieszania w większej misce urządzenie będzie musiało wykonać więcej ruchów. Robienie lodów trwa dłużej, a zatem urządzenie zużywa więcej energii elektrycznej. Możesz także rozważyć zakup maszyny, która ma dwa mniejsze pojemniki zamiast jednej dużej misy.

-Pojemność maszyny do lodów
Rozmiar misy jest głównym czynnikiem decydującym o wydajności. Wydajność maszynki do lodów do robienia domowych lodów zależy w dużej mierze od wielkości misy. Możesz wybrać urządzenie o większej pojemności, aby zrobić większą porcję lodów, jeśli uważasz, że masz wystarczająco dużo miejsca w zamrażarce. Mniejsza pojemność jest lepsza, jeśli robisz mniejsze porcje lodów i chcesz używać jej częściej. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do robienia lodów o pojemnościach od 0,7 litra do 1,2 litra.
Większe porcje lodów można przygotować za pomocą maszynki do lodów o większej pojemności.
Możesz robić mniejsze ilości lodów, ale będziesz to robić częściej.

-Mieszadło maszyny do lodów
W skład domowej maszynki do lodów wchodzi nie tylko misa zamrażarki, ale także mieszadło. Jest to niezbędna część urządzenia. Dobre lody można zrobić z dobrze wymieszanej śmietany. Zwróć uwagę, jak duże są otwory w skrzydełkach miksera. Aby mieć pewność, że lody domowej roboty są dobrze wymieszane, należy upewnić się, że otwory są nieco większe niż średnica ewentualnych dodatków. Nie ma to znaczenia w przypadku przygotowywania sorbetów i lodów klasycznych. Maszynka do lodów musi być wyposażona w sztywne mieszadło. Jeśli go nie ma, składniki nie zostaną dobrze połączone.

-Wymiary maszyny do lodów
Która maszyna do lodów jest najlepsza? Przy zakupie weź pod uwagę wymiary urządzenia - nie tylko misę zamrażarki, ale całe urządzenie. Domowa maszyna do lodów będzie przydatna latem i nie będzie sprawiać problemów, gdy będzie stała na blacie. Jednak zimą maszynę należy przechowywać. Zastanów się, czy Twoja kuchnia pomieści tak dużą maszynę. Czy w Twojej kuchni jest wystarczająco dużo szafek, aby przechowywać maszynę do lodów z własnym agregatem? Jeśli korzystasz z maszyny tylko od czasu do czasu, czy nie warto kupić mniejszej, która zajmie mniej miejsca? Nie musisz ich trzymać w ciemnym kącie.

-Otwór do wsypywania składników
Najpierw włącz maszynkę do lodów. Dopiero potem wlej schłodzoną mieszankę przez specjalny otwór. Otwór nie powinien być zbyt mały, aby umożliwić łatwe wlewanie mieszanki. Otwór nie powinien być także zbyt mały, ponieważ wydłuży to czas podgrzewania. W niektórych maszynach dostępne są specjalne lejki, które ułatwiają umieszczanie składników w pojemnikach.

Wyposażenie i funkcje dodatkowe.

Dodatkowe wyposażenie maszyn do robienia lodów obejmuje szpatułkę, miarkę i gałkę do lodów. Niektóre maszyny mogą być wyposażone w ekran LCD i timer, które wyświetlają postępy w produkcji lodów, przybliżoną ilość lodów i wagę składników.

Cena maszyny.

Jaki jest koszt maszyny do lodów? To zależy od tego, jaki model wybierzesz i jakie są jego funkcje. Ręczną maszynę do lodów można kupić za mniej niż 100 zł. Jednak automatyczna będzie kosztować więcej. Automatyczne maszyny do lodów można kupić do użytku domowego w cenie od 200 zł do 1200 zł. Najtańsze modele są wyposażone w misę zamrażarki, natomiast droższe mają wewnętrzny kompresor, który sprawia, że działają jak minilodówki.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.