Tostery

Tostery

Nie wiesz, jak wybrać toster, który będzie równomiernie opiekał Twoje kanapki? Dzisiejszy przewodnik pomoże Ci zrozumieć, jakie są jego najważniejsze cechy i jakie dodatkowe funkcje warto dokupić.
Zanim zdecydujesz się na ostateczny zakup, warto wiedzieć, jak wybrać toster, który idealnie opiecze Twoje pieczywo. Istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na wydajność, precyzję i trwałość tostera. Najwyższy czas, abyśmy poznali najważniejsze parametry dobrych tosterów. Nie służą one tylko do opiekania pieczywa. Za chwilę je wyjaśnimy.

Jaką ma pojemność?

Tostery z podwójną szczeliną mogą służyć do opiekania 4 kromek. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdy przychodzą goście i pozwala zaoszczędzić czas rano. Nie ma znaczenia, czy jesteś singlem, czy mieszkasz z partnerem - toster może pomieścić 2 tosty. Należy również zwrócić uwagę na szerokość szczeliny. Ma ona wpływ na to, jak grubą kromkę chleba możesz zmieścić w szczelinie. Szerokość powinna wynosić od 36 mm do 40 mm.

Ile ma ustawień?

Tosty mogą nie odpowiadać każdemu. Dlatego ważne jest, aby dostosować czas. Niższe ustawienie spowoduje lekkie przyrumienienie. Na przykład, toster Morphy Richards 248102 Prism posiada 9-stopniowy system regulacji.

Który toster będzie dobrze wykonany?

Toster będzie służył dłużej, jeśli jest dobrze wykonany. Antypoślizgowe nóżki zapewniają, że toster nie będzie się toczył po blacie kuchennym. Tacka na okruchy powinna być również wykonana ze stali nierdzewnej. To samo dotyczy obudowy. Zanim się na nią zdecydujesz, musisz ustalić, czy lepszej jakości jest tworzywo sztuczne.
Obudowa izolowana termicznie zmniejszy ryzyko podrażnienia skóry. Ważne jest, aby uporządkować swój sprzęt. Tego typu sprzęt ma zazwyczaj przegródki na przewody zasilające. Dzięki temu można je uporządkować i utrzymać bez plątaniny. Należy zwracać uwagę na długość kabla. Czasami 1 m to za mało, aby sięgnąć do gniazdka.

Jakie są wymiary i wzory?

Możesz wybrać toster w kolorze białym, srebrnym lub czerwonym. Proszę bardzo! Istnieje wiele opcji kolorystycznych. Wiele tosterów ma unikalne wzory na obudowach. Należy jednak pamiętać, że tostery mogą pozostawiać odciski palców. Mimo że tostery są małymi urządzeniami, dostępne są również większe modele. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę ilość miejsca na blacie kuchennym.

Czy toster jest bezpieczny?

Zaufani producenci nowoczesnych urządzeń dbają o bezpieczeństwo. Wyposażają tostery w obudowy zabezpieczające i funkcje automatycznego wyłączania, aby nie doszło do poparzenia lub pożaru (zapobiegają zwarciom).

Czy mycie nie jest skomplikowane?

Nie jest. To szybki i łatwy proces. Wystarczy opłukać wyjmowaną tackę na okruchy pod bieżącą wodą i wytrzeć obudowę wilgotną ściereczką.

Czy toster jest przyjazny w użyciu?

Tostery mogą być niewygodne lub trudne w użyciu, ale nie ma powodu, aby sądzić, że jest inaczej. Wręcz przeciwnie. Niektóre modele mają podświetlane pokrętła, które ułatwiają widoczność nawet w warunkach słabego oświetlenia. Ułatwieniem jest również automatyczne wysuwanie tostów. Podczas wyjmowania małych kanapek mechanizm podnoszący (podnośnik) chroni przed poparzeniem.

Co jest dostarczane z tosterem?

Stojak na bułki jest bardzo przydatnym elementem wyposażenia. Można go używać do opiekania bajgli, rogalików lub podgrzewania bułek do hamburgerów. Jeśli masz dzieci, warto rozważyć zakup talerza z wzorami. Zachęcą one głodne dzieci do spróbowania tostów. Tosty nie będą już nudne. Kanapka będzie miała ciekawy obrazek na swojej powierzchni. W zestawie znajdziesz również szczypce do wyjmowania gorących tostów.

Ile jesteś w stanie zapłacić za renomowany toster?

Ceny zaczynają się od najniższych, nawet poniżej 100 PS. Za bardziej zaawansowane urządzenia trzeba będzie zapłacić około 700 zł. Jak widać, rozbieżność jest znaczna, ale jest też pozytywna, ponieważ każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego potrzebom i możliwościom. Wszystko zależy od tego, jakiego poziomu regulacji szukasz, jak duży jest silnik i jakie są Twoje potrzeby.

Jak wybrać trwały toster?

Dobrym wyborem jest zaufany i sprawdzony producent o solidnej reputacji. W takim przypadku możesz liczyć na dłuższą żywotność urządzenia. Firmy takie jak Philips i Bosch, Graef czy KitchenAid to najlepsze tostery.
Nowoczesne tostery pozwolą Ci przygotować chrupiące tosty z dowolnym rodzajem mięsa, dżemu lub innych składników. Toster może być używany do wielu celów, w tym do opiekania tostów, bajgli, bagietek i podgrzewania bułek. Można go również używać do pieczenia ciastek, bajgli, bagietek, podgrzewania bułek, pieczenia i rozmrażania zamrożonego pieczywa.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.