Patelnie

Patelnie

Patelnie są niezbędne w każdej kuchni.

Nowoczesne kuchnie wyposażone są w wiele urządzeń, które ułatwiają i uprzyjemniają gotowanie. Coraz powszechniejsze stają się urządzenia wielofunkcyjne, np. multifunkcyjne, ale nic nie jest ważniejsze od patelni. To na niej powstaje większość potraw, więc trudno sobie wyobrazić, by nie było jej w kuchni. Producenci zadbali o wysoką jakość i stworzyli patelnie przeznaczone do konkretnych potraw.

Wiele akcesoriów kuchennych jest niezbędnych dla właścicieli kuchni. Patelnia jest jednym z takich niezbędnych akcesoriów. Zajmuje drugie miejsce po garnku. Można na niej smażyć i dusić różne rodzaje mięs i warzyw. W zależności od wielkości tego akcesorium można grillować lub przygotowywać dania jednogarnkowe. To akcesorium może być używane w kuchni do przygotowywania wielu pysznych potraw.

Różne rodzaje patelni.

Chociaż klasyczna patelnia pozostaje podstawowym elementem wyposażenia kuchni, istnieje wiele innych urządzeń, które można wykorzystać do przygotowania konkretnych potraw. Jednym z nich jest patelnia wok. Patelnia ta wyróżnia się dużą misą i małą częścią dzienną. Jest idealna do gotowania potraw, które wymagają ciągłego mieszania i są lekko przyrumienione. Innym wariantem jest patelnia do ryb. Jest ona specjalnie zaprojektowana, aby umożliwić przygotowywanie całego mięsa ryb.

Interesującą pozycją jest patelnia do jajek. Patelnia do jajek ma specjalne otwory, w których można umieścić rozbite jajka. Dzięki temu żółtka i białka mogą być równomiernie usmażone. Popularne są patelnie do naleśników. Patelnie te są lekkie i mają kilkumilimetrową krawędź, dzięki czemu można łatwo przewracać i obracać naleśniki.

Bardzo popularna jest patelnia grillowa. Osoby dbające o zdrowe odżywianie pokochają tę patelnię, ponieważ nie zawiera ona żadnego tłuszczu. Najbardziej charakterystyczną cechą tej patelni jest jej dno, które jest pokryte rowkami. Pozwala to na wytopienie tłuszczu z potrawy. Dostępna jest również patelnia elektryczna. Patelnia elektryczna posiada wszystkie te same funkcje, co model standardowy, z tą różnicą, że można ją podłączyć do prądu. Z pewnością przyda się tam, gdzie nie ma dostępu do tradycyjnych kuchenek.

Rodzaje powłok na patelnie.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na materiały, z których wykonana jest patelnia oraz na powłokę, jaką posiada. Najbardziej popularne są patelnie ceramiczne. Na patelniach tych można smażyć warzywa, mięso i ryby. Nie wolno jednak używać tłuszczu. Patelnia teflonowa jest najlepsza dla tych, którzy preferują lekkie gotowanie. Do smażenia na niej nie potrzeba masła ani oleju. Powłoka ta może ulec zarysowaniu, dlatego należy zachować ostrożność podczas mieszania potraw.

Tytanowa patelnia lub stalowa patelnia są często spotykane w profesjonalnych kuchniach. Te wytrzymałe urządzenia doskonale sprawdzają się w lokalach gastronomicznych. Powłoki te są odporne na zarysowania, co pozwala mieszać potrawy różnymi sztućcami. Patelnie żeliwne są zalecane dla osób z różnymi schorzeniami zdrowotnymi ze względu na żelazo uwalniane podczas smażenia.

Wiodący producenci akcesoriów kuchennych oferują szeroki wybór powłok, aby każdy znalazł to, czego szuka. Istnieją trzy rodzaje patelni kamiennych: patelnia granitowa, marmurowa i granitowa. Te patelnie są mocne i trwałe. Zadowolenie klientów i solidny materiał, z którego są wykonane, dodatkowo potwierdzają wysoką jakość produktów firm Tefal i Zwieger.

Najważniejsze cechy patelni.

Przy wyborze odpowiedniej patelni ważne jest uwzględnienie kilku czynników. Po pierwsze, należy określić, na jakiej płycie grzewczej będzie używana patelnia. Ważne jest, aby wybrać uchwyt odporny na wysokie temperatury. Sprawdź, czy Twoja zmywarka może myć patelnię. Łatwiej jest wybrać urządzenie, jeśli podoba Ci się jego styl. Wybierz urządzenie, które Ci się podoba.

Używanie patelni.

Na tradycyjnych patelniach firmy Zwieger lub Tefal można przygotować wiele różnych dań mięsnych i warzywnych. Przeznaczenie każdego modelu będzie określać sposób przyrządzania potraw. Patelnie do naleśników mogą być używane do smażenia idealnie cienkich naleśników. Patelnia grillowa może zastąpić tradycyjną kratkę. Patelnie żeliwne mogą być używane do smażenia potraw i mają pozytywny wpływ na zdrowie osób z problemami zdrowotnymi.

Trudno jest znaleźć odpowiednią patelnię dla siebie ze względu na dużą różnorodność dostępnych opcji. Ważne jest, aby mieć w swoim arsenale różne patelnie i powłoki, dzięki czemu można poprawić jakość przygotowywanych potraw. Oprócz produktów marek Zwieger i Tefal, warto przyjrzeć się następującym produktom: Patelnia Gerlach, Patelnia Ambition, Patelnia Florina, Patelnia Fiskars.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.