Otwieracze

Otwieracze

Czy masz problemy z odkręcaniem wieczek od słoików? Czy jesteś podatny na zranienie podczas otwierania puszki nożem? Czy zdarza się, że nie jesteś w stanie otworzyć butelki wina bez wciskania korka? Te zadania można znacznie uprościć, używając odpowiednich otwieraczy.

Otwieracz do słoików.

Odkręcanie słoików nie musi być trudne. Aby zrobić to łatwo i szybko, wystarczy wyposażyć szuflady kuchenne w narzędzie do otwierania słoików. Najpopularniejszym i najtańszym rozwiązaniem jest gumowy otwieracz. Wewnętrzna część gumowego modelu ma wypustki, które mocuje się do nakrętki. Następnie należy ścisnąć nakrętkę i wykonać ruch nadgarstkiem, aby ją otworzyć. Jeśli guma nie jest preferowanym materiałem, można również wybrać wersję plastikową. Zasada działania jest dokładnie taka sama. Jednak ten otwieracz jest wyposażony w dwa uchwyty, które służą do ściskania i otwierania pojemnika. To znacznie ułatwi Ci pracę.

Otwieracz do puszek.

Prowizoryczne otwieranie puszek za pomocą ostrego narzędzia (np. noża) może często powodować obrażenia. Profesjonalny sprzęt jest bardziej wydajny i bezpieczniejszy. Dostępne są dwa rodzaje tych urządzeń: elektryczne i ręczne. Najczęściej spotykane modele ręczne są wykonane ze stali. Ostrze umieszcza się na pokrywie, a następnie przekręca się pokrętło, aby wprawić je w ruch. Prostszym rozwiązaniem jest otwieracz elektryczny. Wystarczy umieścić ostrze na pokrywce, nacisnąć je, a otwieracz automatycznie przetnie pokrywkę.

Otwieracz do butelek.

Otwieranie butelek może być trudne, jeśli nie masz korkociągu lub korkociągu. Jaka jest różnica między tymi otwieraczami? Po wkręceniu korkociągu w korek można docisnąć uchwyty, aż korek zostanie uwolniony z szyjki. Podobnie jak w przypadku korkociągu, wkręca się śrubę w korek, a następnie zaczepia "łapkę" (zwykle ze stali nierdzewnej) nad szyjką. Do wyciągania korka stosuje się metodę dźwigniową, polegającą na naciśnięciu uchwytu. Trybularz jest uważany za bardziej elegancki niż korkociąg, ponieważ jest to tradycyjna metoda barmańska. Zarówno korkociąg, jak i trybuszon mają część, która umożliwia otwarcie butelki za pomocą kapsla.

Nietypowe "otwieracze".

Otwieranie słoików, puszek i butelek może być trudne. Niektóre produkty spożywcze mogą mieć zewnętrzną warstwę, która chroni jadalny środek, ale utrudnia jego wydobycie. Doskonałym przykładem są orzechy włoskie. Nie da się ich otworzyć bez dziadka do orzechów. Na Allegro dostępne są różne dziadki do orzechów: klasyczne, drewniane ze śrubą, stalowe z dodatkową funkcją otwierania butelek oraz designerskie w kształcie wiewiórki lub renifera.

Ciekawą i praktyczną propozycją dla miłośników świeżych owoców jest obieraczka do ananasa. Jak dokładnie działa ten "otwieracz"? Wystarczy odciąć liściastą końcówkę ananasa, a następnie wkręcić narzędzie jak korkociąg. Obieraczka pozwala uzyskać równe plasterki bez konieczności używania jakichkolwiek narzędzi lub wylewania zbyt dużej ilości soku. Obieraczka do czosnku jest również dobrym rozwiązaniem, jeśli nie masz nic przeciwko brudzeniu rąk podczas gotowania. Silikonowa obieraczka służy do umieszczania ząbków czosnku w pojemniku. Po wyjęciu ząbków z łupin można rozwinąć arkusz na płaskiej powierzchni. To akcesorium ułatwia błyskawiczne obieranie czosnku. Nie musisz się martwić o nieprzyjemne zapachy.
Szukasz otwieraczy ręcznych, elektrycznych, klasycznych lub designerskich? Możesz wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada i przestać próbować otwierać słoiki, puszki i butelki.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.