Bidony

Bidony

Na rynku jest wiele rodzajów butelek, a ich ceny wahają się od kilku do kilkuset złotych. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko sprowadza się do marki, pojemności i materiału, z którego wykonane są nasze butelki.
Istnieją trzy rodzaje materiałów, z których mogą być wykonane butelki: plastik (tworzywo sztuczne), aluminium (stal nierdzewna) i metal (żeliwo nierdzewne). Każdy materiał ma swoje wady i zalety. Wybór jednego z nich należy do użytkownika. Poniżej przedstawię krótki przegląd każdego typu.

-Bidon plastikowy (wykonany z tworzywa sztucznego)
Ten rodzaj bidonu jest najbardziej popularny. Bidony te mają wiele zalet, w tym dużą dostępność i różnorodność (kolorów, kształtów, pojemności itp.). Do ich zalet należą duża dostępność, różnorodność (pojemności, kolory i kształty) oraz cena. Bidon plastikowy może kosztować do 3 zł. Ten typ bidonu jest również bardzo lekki i łatwy w użyciu. Te tańsze modele nie wytrzymują tak długo, jak droższe. Musimy pogodzić się z faktem, że plastikowe środki transportu wody są szkodliwe dla zdrowia. Plastik jest szczególnie podatny na działanie skrajnych temperatur, jak to ma miejsce latem. Plastik uwalnia substancje toksyczne, które mogą przedostać się do naszej wody pitnej.

-Aluminiowa butelka do picia
Butelki aluminiowe są niezwykle lekkie. Choć ich dostępność jest mniejsza niż butelek plastikowych, są one nadal łatwiej dostępne niż butelki metalowe. Ważne jest, aby przy zakupie butelki aluminiowej upewnić się, że posiada ona certyfikat. Zaświadcza on, że wybrany model jest bezpieczny dla zdrowia. Aluminium może być szkodliwe dla ludzi, dlatego butelki aluminiowe są wyposażone w dodatkowe powłoki ochronne. Możemy zagwarantować, że powłoka ochronna nie pęknie, jeśli butelka pochodzi od renomowanego producenta. Nie mamy takiej gwarancji, jeśli kupimy mniej sprawdzoną, tańszą butelkę. Ryzykujemy nasze zdrowie kosztem ceny.

-Bidon metalowy (nierdzewny)
Bidon ten jest nie tylko najdroższy, ale również najlepszy dla naszego zdrowia. Bidon nie ulegnie łatwo uszkodzeniu, ponieważ stal nierdzewna jest mocna i trwała. Jest to koszt, który będzie służył przez wiele lat. Jest cięższy niż inne modele i może nadawać wodzie, w której się znajduje, specyficzny metaliczny posmak.
Który z nich jest najlepszy? Decyzja należy do Ciebie. Pamiętaj, że tanie butelki na wodę często nie są dobre dla Twojego zdrowia. Może warto zapłacić więcej za certyfikowany model od zaufanego producenta.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.