Suszarki do ubrań

Suszarki wolnostojące do ubrań

Wolnostojące suszarki do bielizny to rozwiązanie oszczędzające czas i miejsce.

Polskie gospodarstwa domowe coraz częściej korzystają z pralko-suszarek. To urządzenie jest obecnie niezbędne w wielu gospodarstwach domowych. Suszarki bębnowe mogą przyspieszyć suszenie prania i przygotować je do ponownego założenia. Nie niszczy tkanin, a ubrania po każdym cyklu są suche i gotowe do użycia. Suszarka do ubrań może być używana zarówno w małych mieszkaniach, w których trudno jest wysuszyć pranie, jak i w dużych gospodarstwach domowych. Wiele suszarek oferuje wiele przydatnych funkcji, takich jak wygładzanie tkanin, odświeżanie parą, eliminowanie zapachów i usuwanie nieprzyjemnych zapachów. W kategorii "suszenie ubrań" można znaleźć następujące funkcje: pompa ciepła, kondensacyjna i pompa ciepła. Ponadto podano głębokość, ładowność i przedziały cenowe.

Suszarki do ubrań to świetny sposób na przyspieszenie procesu przygotowania ubrań do ponownego założenia. Ułatwi to życie tym, którzy nie lubią widoku brudnej bielizny w zimie i jesienią. Jeden cykl może trwać do kilkunastu minut, a ubrania można założyć natychmiast po jego zakończeniu. Nowoczesne modele mają różne programy suszenia, dostosowane do poszczególnych rodzajów tkanin i mniej zagnieceń. Wiele ubrań nie wymaga prasowania. Małe suszarki do bielizny o głębokości do 50 cm doskonale sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach. Wiele modeli można umieścić pod blatem kuchennym, aby ułatwić organizację łazienki. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie suszarki i pralki w jednej kolumnie. Pozwoli to na szybkie wysuszenie ubrań po każdym cyklu prania. Odpowiednie ustawienie suszarki bębnowej pozwoli zaoszczędzić miejsce.

Jak działa automatyczna suszarka do ubrań?

Bez względu na rodzaj suszarki metoda suszenia ubrań jest taka sama. Model kondensacyjny zajmuje się skraplaniem pary wodnej z bębna. Wilgoć jest zbierana w specjalnych pojemnikach. W niektórych urządzeniach woda jest odprowadzana do kanalizacji. Ta metoda jest zwykle tańsza, ale zużywa nieco więcej energii. Producenci odchodzą od modeli kondensacyjnych i przechodzą na pompy ciepła lub łączą obie technologie. Suszarnie z pompą ciepła ogrzewają i chłodzą powietrze. W osuszaczach z pompą ciepła wykorzystuje się technologię obiegu zamkniętego. Ciepło nie jest tracone. Woda jest przechowywana w pojemniku, który należy opróżnić po każdym cyklu. Temperatura suszenia waha się od 50 do 55 stopni Celsjusza. Urządzenie to zużywa mniej energii elektrycznej niż modele wykorzystujące kondensację pary wodnej. Umożliwia suszenie delikatnych i kruchych tkanin.

Czym należy się kierować przy zakupie suszarki elektrycznej?

Przy zakupie suszarki bębnowej należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jej rozmiar i pojemność. Większe modele mogą pomieścić do 9 kg prania (np. suszarka do ubrań Bosch może pomieścić do 9 kg prania, podczas gdy standardowy ładunek waży około 7-8 kg. Niektóre urządzenia (takie jak np. suszarka do ubrań Electrolux) mogą być używane na pralce. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce i, co najważniejsze, jest wygodne w użyciu. Wybierając suszarkę do ubrań, należy zwrócić uwagę na jej zużycie energii elektrycznej. Najlepsze suszarki do ubrań będą miały klasę energetyczną A++ i A++. Modele o wysokim zużyciu energii zazwyczaj wyposażone są w pompę ciepła i silnik inwerterowy, czyli silnik bezszczotkowy, który jest cichszy, dzięki czemu urządzenie może pracować nawet w nocy. Charakteryzuje się również niższym zużyciem energii i większą trwałością.

Dodatkowe funkcje suszarki do bielizny.

Istnieje wiele suszarek do bielizny, które oprócz funkcji standardowych oferują funkcje dodatkowe. Większość suszarek do bielizny ma program, który gwarantuje mniej zagnieceń. Po zakończeniu cyklu ubrania są gotowe do noszenia lub przechowywania w szafie. Taką opcję oferuje np. suszarka do ubrań Samsung. Odświeżanie parowe jest również bardzo przydatne, zwłaszcza gdy trzeba szybko wyjść z domu lub przygotować ubrania na kolejny sezon. Taką opcję oferuje suszarka do ubrań Beko. Wiele modeli oferuje funkcję opóźnionego startu lub suszenia czasowego. Dzięki temu możesz kontrolować czas pracy urządzenia. Wielu producentów oferuje opcje usuwania zapachów i jonizacji, które docenią osoby posiadające małe dzieci lub zwierzęta domowe. Elektryczne suszarki do ubrań coraz częściej oferują modele, które automatycznie obliczają wagę prania, a następnie odpowiednio dostosowują program.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.