Lodówki

Lodówki

Lodówka, która jest niezawodna i trwała, jest niezbędna w każdym domu. Na rynku jest wiele możliwości wyboru. Modele sklepowe wyróżniają się rozmieszczeniem półek i szuflad, sposobami sterowania, najnowszymi funkcjami i wydajnością energetyczną. Równie ważne jest wzornictwo. Lodówki retro w żywych kolorach są hitem w nowoczesnych kuchniach. Dużą popularnością cieszą się również nowoczesne wersje szklane z czarnymi, nowoczesnymi szybami. Jak wybrać odpowiednią lodówkę? Poznaj kryteria, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu, jest to, do jakiego typu kuchni będzie on pasował. Weź pod uwagę wymiary i wzornictwo, jakie chcesz uzyskać. Najpopularniejsze lodówki 2 w 1 to czarne 2 w 1, w których lodówka znajduje się na górze, a zamrażalnik pod nią. Takie połączenie łączy w sobie dużą pojemność i funkcjonalność w przystępnej cenie. Warto kupić mniejszą chłodziarkę i zamrażarkę, jeśli nie potrzebujesz tak dużego urządzenia.

Inną opcją są dwudrzwiowe lodówki Side by Side. W tych lodówkach zamrażarka znajduje się po jednej stronie, a chłodziarka po drugiej. Ta opcja wiąże się z wyższą ceną, ale jest tego warta, ponieważ przestrzeń do przechowywania jest ogromna. Lodówki French Door posiadają dużą szufladę zamrażarki, która zazwyczaj znajduje się na dole. Pojemność lodówek Whirlpool jest wyjątkowa i będzie popularnym wyborem dla tych, którzy uwielbiają robić zapasy.

Wąska lodówka do zabudowy jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na akcesoriach. Możesz dostosować urządzenie do wystroju i potrzeb swojej kuchni, wybierając spośród opcji do zabudowy dla wszystkich powyższych typów. Producenci mogą również oferować opcje pośrednie. Aby uzyskać dodatkową przestrzeń roboczą, małe lodówki podblatowe mogą być zintegrowane z różnymi szafkami. Lodówki wolnostojące można również przymocować do mebli. Dostępnych jest wiele opcji, dlatego warto wybrać tę, która jest odpowiednia dla Ciebie.

Funkcje lodówki.

W nowoczesnych domach nie ma mrozu. Lodówki Amica i Haier są wyposażone w specjalny mechanizm, który odprowadza wilgotne powietrze na zewnątrz. Zapobiega to osadzaniu się szronu na ścianach i żywności. Takie środowisko jest bezpieczne przed rozwojem szkodliwych bakterii. Lodówki No Frost utrzymują świeżość żywności przez długi czas, zachowując jej smak i aromat.

Lodówki Indesit i Samsung można podzielić na różne strefy temperaturowe. Większość urządzeń posiada szuflady i pojemniki, które mogą utrzymywać różny poziom wilgotności, aby zapewnić przechowywanie produktów w odpowiedniej temperaturze. W chłodniejszych strefach można przechowywać mięso, ryby, owoce i warzywa, natomiast szuflady z wilgotnym powietrzem można wykorzystać do przechowywania sera i wędlin.

W lodówkach dostępnych jest wiele funkcji. Inną opcją jest lodówka z wytwornicą lodu lub dystrybutorem wody. Te opcje są bardzo popularne latem i dla tych, którzy lubią zimne napoje. Lodówki Bosch wytwarzają kostki lodu, które nie pachną jedzeniem. Ponadto szybko się zamrażają. Dystrybutory wody sprawiają, że przefiltrowana woda jest zawsze gotowa do picia. Dzięki temu możesz zrezygnować z plastikowych butelek.

Klasyfikacja energetyczna lodówki.

Wybierając sprzęt, pamiętaj o tym, by przy jego wyborze kierować się wysoką mocą i oszczędnością energii. Najbardziej wyróżniającą cechą kolorowych lodówek Smeg jest ich wyjątkowy design. Posiadają one również najwyższą klasę energetyczną A +++... Chociaż energooszczędne lodówki Beko są droższe od zwykłych modeli, to warto za nie zapłacić. Ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej, zwrot z tej inwestycji będzie szybki. Efektywność energetyczna przynosi również korzyści dla środowiska.

Pojemność lodówki.

Pojemność lodówki to jeden z jej najważniejszych parametrów. Dostępnych jest wiele rozmiarów, więc łatwo znaleźć odpowiednie urządzenie dla swojego domu. Minilodówki mają pojemność około 46 litrów, natomiast lodówki Side-by-Side mogą pomieścić 600 litrów. Równie ważna jest pojemność dołączonej zamrażarki. Małe lodówki mogą pomieścić około 41 litrów, a większe - 200 litrów. Zastanów się, ile żywności może pomieścić Twoja lodówka. Lepiej mieć dużą lodówkę, niż być sfrustrowanym z powodu braku miejsca.

Lodówki Gorenje mają szczegółowe zdjęcia, które pomogą Ci zwizualizować pojemność, jakiej potrzebujesz. Możesz sprawdzić, czy dany model ma pojemniki na drzwiach lub regulowane półki. Możesz przeczytać opinie użytkowników, aby znaleźć odpowiednie urządzenie dla siebie.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.