Kuchnie wolnostojące

Kuchnie wolnostojące

W każdym gospodarstwie domowym potrzebna jest kuchenka wolnostojąca.
Można wybierać spośród kuchenek o różnych rozmiarach i kolorach. Wiele z nich ma dodatkowe funkcje. Ich wygląd można dopasować do wnętrza domu. Inox to kuchenka ze stali nierdzewnej, która jest odporna na korozję powodowaną przez środki chemiczne i detergenty. Można również wybrać kuchenkę stalową, białą lub czarną.

Coraz większą popularnością cieszą się kuchenki gazowe. Może ona wykorzystywać gaz ziemny lub jego mieszankę z propanem i butanem. Zazwyczaj ma cztery palniki i piekarnik elektryczny. Kuchenka elektryczna staje się coraz bardziej popularna. Przekształca ona energię elektryczną w ciepło, które może być wykorzystywane w wysokich temperaturach. Służą do tego płyty grzejne. Istnieje wiele rodzajów kuchenek elektrycznych, w zależności od rodzaju i liczby elementów grzejnych. Jednym z nich jest kuchenka ceramiczna. Posiada ona przezroczyste płyty szklano-ceramiczne, które można obserwować za pomocą światła podczerwonego. Innym znanym typem jest kuchenka indukcyjna. Powierzchnia grzewcza kuchenki indukcyjnej zawiera elementy, które wytwarzają pole magnetyczne. Powoduje to powstawanie prądów w naczyniach znajdujących się na powierzchni. Kuchenka gazowo-elektryczna to połączenie kuchenki gazowej i piekarnika elektrycznego. Jeśli lubisz piec i gotować, jest to idealne rozwiązanie. Kuchenki gazowe z piekarnikami gazowymi są mniej znane, ale nadal bardzo popularne. Takie kuchenki są tańsze, a w przypadku usterki lub awarii koszty naprawy mogą być nieco niższe niż w przypadku kuchenek elektrycznych.

Oto najważniejsze parametry piekarników wolnostojących.

Kuchenka Amica to najlepsza opcja, jeśli zależy Ci na cenie. Jej ceny zaczynają się od 700 zł. Kuchenka Beko lub Indesit zadowoli Cię nieco wyższą ceną. Kosztują one od 750 do 790 zł. Za kuchenkę Electrolux zapłacisz co najmniej 890 złotych, a za kuchenkę Gorenje co najmniej 950 złotych. W zależności od modelu dostępne są różne rodzaje płyt grzewczych. Może być również dostępny programator elektroniczny lub zapalarka gazu. Jeśli masz dużą kuchnię lub wolisz mieć więcej miejsca, możesz wybrać kuchenkę o szerokości 60 cm. Klasa energetyczna jest istotna z punktu widzenia wydajności. Istnieją trzy rodzaje kuchenek: A+, A++ i klasa A. Kuchenki mają być tak wydajne i oszczędne, jak to tylko możliwe w interesie dobra publicznego.

Rodzaje piekarników w przypadku kuchenek wolnostojących.

W przypadku piekarników wolnostojących dostępne są dwa rodzaje piekarników. Piekarnik elektryczny jest tym, który jest dołączany do piekarników wolnostojących, natomiast piekarnik gazowy jest drugim. Różnią się one od siebie sposobem zasilania. Piekarniki elektryczne zapewniają komfort i szybkie nagrzewanie. Dobrze znany termoobieg umożliwia równomierne pieczenie i jest idealny podczas wyrabiania ciasta lub gotowania obiadu. W naczyniu żaroodpornym. Można go również używać jako grilla, gdy pogoda nie jest idealna. Piekarniki gazowe są znacznie tańsze w zakupie i eksploatacji. Gaz można pobierać z sieci elektrycznej lub z zamkniętej butli. Chociaż są łatwe do podłączenia i zainstalowania, istnieje ryzyko utleniania się gazu w przypadku uszkodzenia sieci elektrycznej.

Rodzaje płyt do kuchenek wolnostojących.

Płyty gazowe umożliwiają gotowanie bezpośrednio na ogniu. Regulacja temperatury odbywa się "na oko". Płyty indukcyjne są doskonałe dla tych, którzy lubią gotować. Można na nich ustawić żądaną temperaturę. Ponieważ płyta nagrzewa się tylko w kontakcie z metalowymi naczyniami, jest to najbardziej bezpieczny rodzaj płyty grzewczej. Płyty ceramiczne, takie jak indukcyjne, są bezpieczne przed poparzeniem. Inną opcją jest płyta gazowo-elektryczna, która oferuje wszystkie zalety obu rodzajów płyt.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.