szuflady grzewcze

Szuflady grzewcze

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się akcesoria i urządzenia kuchenne. Oprócz lodówek, kuchenek i zmywarek do naczyń istnieje obecnie wiele innych możliwości. Należą do nich roboty planetarne (wszelkiego rodzaju), wszelkiego rodzaju blendery, termomiksy, wolnowary oraz urządzenia o nietypowych nazwach. Jednym z przykładów jest szuflada grzewcza. Jakie jest jej przeznaczenie, jak działa i ile kosztuje? Czytaj dalej!

Jak działa szuflada grzewcza?

To nowoczesne rozwiązanie jest podobne do szuflady. Zwykle instaluje się ją pod piekarnikiem, zamiast standardowej komory na dole. Lub w dowolnym innym miejscu wybranym przez użytkownika. Taka szuflada jest idealna do umieszczenia pod ekspresem do kawy lub obok kuchenki. Dlaczego? Dlaczego?

Działanie szuflad polega na wykorzystaniu specjalnego nawiewu gorącego powietrza wewnątrz szuflad (działają one wtedy jak termoobieg lub ceramiczna płyta grzejna wbudowana w obudowę). Szuflada nagrzewa się, podgrzewając przedmioty. Urządzenie jest podłączone do sieci elektrycznej. Temperaturę można regulować za pomocą pokrętła.

Zalety i wady szuflady grzewczej.

W artykule opisano stosunkowo nowe urządzenie. Jego użycie może wywołać wiele kontrowersji. Zacznijmy od przedstawienia kilku zalet i wad zakupu szuflady grzewczej.
Może być ona używana do podgrzewania, rozmrażania, a nawet delikatnego ponownego gotowania żywności.
Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy organizują przyjęcia świąteczne i inne imprezy. Po ugotowaniu wystarczy umieścić potrawę w szufladzie. Nie musisz się martwić, że stanie się ono zimne lub gumowate od podgrzewania w mikrofalówce.
Ciasto rośnie szybciej, jeśli jest podgrzewane powoli, ale nie ciągle.
Naczynia podgrzewane dłużej utrzymują ciepło.
Czyszczenie jest łatwe dzięki szklanym blatom.

Jedną z największych wad jest cena. Koszt szuflady grzewczej jest różny w zależności od jej producenta. Może się jednak wahać od 1100 do 3000 zł. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że szuflada grzewcza nie jest zbyt popularna. Być może zainteresowanie wzrośnie, a cena spadnie. Szuflada zastępuje standardową, czy to pod blatem, czy pod piekarnikiem. To jest problem. Chociaż w szufladzie można przechowywać sztućce i inne przedmioty, nie będzie ona używana wtedy, gdy będą potrzebne. Nie jest łatwa w montażu. Lepiej jest zaplanować zakup szuflady, zanim zacznie się remont lub projektowanie domu.

Innowacje technologiczne mają zarówno zwolenników, jak i krytyków. Jedni uważają je za znaczące ułatwienie życia, a inni za niepotrzebny wydatek. Podobną sytuację można znaleźć w przypadku szuflad grzewczych. Choć nie są one niezbędne w domu, mogą być przydatne w kawiarniach i restauracjach. Być może będziesz mógł z nich korzystać w przyszłości, więc pamiętaj o tym.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.