AGD do zabudowy

AGD do zabudowy

Urządzenia do zabudowy

Zamiast modeli wolnostojących można również zdecydować się na instalację urządzeń do zabudowy. Można je umieścić w dowolnej części kuchni (np. we wnęce). W szafkach urządzeń do zabudowy wbudowane są specjalne elementy stabilizujące. Są one wykonywane na zamówienie, aby pasowały do innych mebli kuchennych. Pomaga to stworzyć bardziej spójne wnętrze, nadając mu czysty i elegancki wygląd. Dotyczy to zwłaszcza aneksów kuchennych, które są połączone z częścią dzienną. Dzięki eleganckim meblom kuchnia jest naturalnym przedłużeniem części dziennej. Nie potrzebuje żadnych wyróżniających się frontów lodówek czy zmywarek.

Panel sterowania jest tym, co odróżnia sprzęt AGD do zabudowy od wolnostojącego. W tym drugim przypadku elementy sterujące są ukryte w obudowie, a nie na zewnątrz. Jednym z przykładów jest zmywarka Whirlpool. Urządzenie włącza się, gdy jest włączone. O tym, że urządzenie działa, informuje lampka na podłodze.
Wbudowane urządzenia kuchenne mogą być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. W ten sposób powstaje spójna kolorystyka kuchni. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie lubią wolnostojących urządzeń w kolorze czarnym lub srebrnym. Dzięki temu obudowa lodówki lub mikrofalówki nie będzie kontrastować z meblami w jasnych kolorach. Takie podejście ma wiele zalet. Takie rozwiązanie pozwala na większą elastyczność w projektowaniu sprzętu i mebli. Piekarnik umieszczony na wysokości wzroku jest znacznie łatwiejszy w obsłudze niż ten, który znajduje się pod płytą grzewczą. Pieczenie i czyszczenie są znacznie łatwiejsze w przypadku modelu Amica. Lodówki do zabudowy muszą być w stanie sprostać potrzebom całej rodziny. Oznacza to, że poza marką i innymi funkcjami, należy również wziąć pod uwagę pojemność lodówki. Whirlpool jest najlepszym wyborem dla mniejszych rodzin, natomiast Liebherr jest lepszy dla większych gospodarstw domowych. W kuchni można zainstalować mikrofalówkę lub ekspres do kawy.

Jakie są wady urządzeń do zabudowy?

Urządzenia te są trudniejsze w obsłudze niż wolnostojące, a ich ustawienie może być znacznie trudniejsze. W przypadku wystąpienia usterki konieczny jest demontaż urządzenia. Ponadto urządzenia do zabudowy mogą być nieco droższe i mieć mniejszą pojemność. Nie można ich przenieść w inne miejsce.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.